مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در نشست با فرماندهان و روسای بازداشتگاههای امنیتی و انتظامی استان: ساماندهی ، بررسی و رفع مشکلات و نواقص بازداشتگاهها را خواستار شد

نشست هماهنگی بیشتر در خصوص تعامل، ساماندهی ، بررسی نقاط ضعف و قوت و رفع مشکلات مربوط به بازداشتگاههای امنیتی و انتظامی با حضورمدیر کل زندانها، معاون دادستان مرکز استان و فرماندهان انتظامی استان برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در این نشست که با حضور مدیر کل زندانها ، معاون دادستان مرکز استان، جانشین فرماندهی انتظامی ، رؤسای پلیس آگاهی ، امنیت عمومی ، مسؤلین بازداشتگاههای امنیتی وانتظامی و همچنین فرمانده یگان حفاظت ، بازرسی وحفاظت اطلاعات زندانها ترتیب یافت، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلیویه وبویراحمد پیوند کاری بین دستگاه قضائی، نیروی انتظامی و زندان را در تکیمل چرخه امنیت اجتماع و ایجاد آسایش عمومی جامعه حائز اهمیت دانست.
مدیر کل زندانهای استان امنیت را برترین دستاورد تلاش تشکیلات قضائی و انتظامی استان برشمرد و گفت: با تلاش کارکنان دستگاه قضائی، نیروی انتظامی و دستگاههای امنیتی استان، هم اینک احساس امنیت در استان و در بین مردم افزاش یافته و مسئولین دست اندرکار برای این مهم باید همیشه در حال آماده باش بوده و تلاش کنند که امنیت که از مهمترین نعمتهاست، همیشه برقرار باشد.
وی با اشاره به آئین نامه ابلاغی مربوط به چگونگی اداره بازداشتگاهها و نحوه ارتباط ، نظارت و همکاری فی مابین اظهار نمود: محیط بازداشتگاهها همانند زندانها می بایست دارای امکانات رفاهی بوده و حقوق شهروندی متهمین بایستی رعایت شود.
این مقام ارشد زندانهای استان از جمله وظایف مسئولین زندانها نسبت به بازداشتگاهها انجام بازرسی های غیر مترقبه و نظارت مستقیم بر چگونگی اداره این اماکن را عنوان کرد و گفت: طبق بر نامه های مدون ودستورالعمل های موجود، نحوه اجرای برنامه های بازداشتگاهها و نظارت بر آن بعهده اداره کل زندانها بوده که می بایست از این مراکز بازدید نموده و نسبت به بررسی مشکلات ، نقاط قوت وضعف ، تجهیزات وامکانات بازداشتگاههای مورد نظر اظهار نظر گردد.
مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد گفت: وجود بازداشتگاههای امنیتی از مصادیق حفظ امنیت و برقراری این مقوله مهم اجتماعی است فلذا زحماتی برای نیروی انتظامی و امنیتی دارد، اما این زحمات نباید موجب خستگی باشد و ضمن تقدیر از زحمات پرسنل نیروی انتظامی می طلبد که در راستای تکریم کلیه افراد ورعایت حقوق شهروندی به مسائل آنان رسیدگی شود.
در ادامه طالبی معاون دادستان مرکز استان، سرهنگ مصطفایی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی استان و مسؤلین بازداشتگاهها نیز هر یک به بررسی وضعیت بازداشتگاهها پرداخته و خواستار توجه بیشتر در این خصوص شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*