مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در جلسه اشتغال و حرفه آموزی:حرفه آموزی و اشتغال زندانیان از مهمترین اولویتهای سازمان زندانهاست


جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان با هدف بررسی راههای ارتقاء اشتغال مددجویان استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جلسه کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان با حضور مدیر کل زندانها، معاون سلامت، رؤسای زندان ها، مسؤلین و کارشناسان اشتغال با هدف راههای بررسی اجراء برنامه های اشتغال و حرفه آموزی در زندانها برگزار شد.
در این جلسه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان با اشاره به اهمیت حرفه‌آموزی زندانیان گفت: یکی از بحث‌های جدی موضوع مهارت آموزی در محیط زندان است که باید افراد را به کسب حرفه ای مناسب ترغیب کرد زیرا بسیاری از زندانیان هیچ‌گونه مهارت و تخصصی ندارند.
وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم در بحث زندانیان، مهارت‌آموزی به آنان است که این امر موجب اشتغال به کار آنها و کسب درآمدی برای خود و خانوده او می شود که مسلماً در کاهش آسیب و ارتکاب جرم مجدد اثر گذار خواهد بود.
رئیس کارگروه اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان با اشاره به نتایج مطلوب حرفه آموزی واشتغال زندانیان گفت: در زندان‌های استان می بایست با برنامه ریزی مدون و اصولی با کمک بنیاد تعاون و انجمن حمایت زندانیان زمینه راه اندازی کارگاههای بیشتر و اشتغال افزونتری برای زندانیان فراهم آید .
این مقام ارشد زندانها در ادامه اظهار داشت: باید تلاش شود در راستای برنامه های اقتصادی با استفاده از ظرفیت های قانونی، کارگاه ها و زمینه اشتغال زندانیان استان راه اندازی شود. جمیاری با انتقاد به نحوه برگزاری کلاسهای حرفه آموزی خاطر نشان کرد: با استفاده از ظرفیت های موجود در تفاهم نامه های فی مابین دستگاههای مختلف از جمله جهاد کشاورزی و فنی و حرفه ای در ارائه آموزشهای مفید و سودمند به زندانیان اهتمام بیشتری گردد چرا که پیش نیاز اشتغال و کسب درآمد، آموزش و حرفه آموزی است. وی در پایان اظهار امیدواری کرد تا با همفکری و هماهنگی بین بخشی و استفاده از فرصت‌های آموزشی و شرکت زندانیان در کلاس‌های مهارت آموزی در طول دوران محکومیت، زمینه بازگشت سالم و شرافتمندانه آنان به کانون خانواده و زندگی شرافتمندانه فراهم شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*