مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا: کاهش جمعیت کیفری زندانیان نتیجه تعامل خوب زندانها و دستگاه قضایی است


مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا بر لزوم تعامل و همکاری بیش از پیش دستگاه قضا با زندان تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد اسماعیل جمیاری در نشستی با سید علی ملک حسینی دادسان عمومی و انقلاب شهرستان دنا بر ارتقاء همکاری بیشتر و برنامه ریزی جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان تأکید کرد.
در این جلسه جمیاری مدیر کل زندانها ضمن بیان مشکلات و وضعیت زندانهای استان گفت: جمعیت زندانیان جرائم غیر عمد زیبنده استان نسیت که لازم است تا هم طلبکاران و شکات مهلت های کافی را جهت تامین خواسته به بدهکاران بدهند و هم مراجع قضایی با اعطای مرخصی های بلند مدت زمینه گره گشایی و نهایتا آزادی را فراهم نمایند.
مدیر کل زندانها ضمن گزارشی کوتاه از روند فعالیت های زندانهای استان و برنامه های پیش بینی شده جهت اهداف ترسیمی قوه قضائیه و سازمان زندانها با تقدیر از مجموعه دستگاه قضا و حمایت و همکاری همه جانبه این دستگاه ، از برنامه های زندانها به خصوص برنامه ریزی در جهت کاهش جمعیت کیفری، آن را نتیجه تعامل مطلوب دادگستری کل استان و حضور مستمر قضات و تشکیلات قضایی دانست و افزود: خوشبختانه همکاری خوبی بین زندانهای استان و مجموعه قضایی در جهت ارائه خدمات و تأسیسات حقوقی و قضایی مطلوب به زندانیان وجود دارد که باید از این ظرفیت برای حل مشکلات نهایت استفاده را ببریم.
اسماعیل جمیاری با اشاره به دلسوزی و دیدگاه مثبت دادستان شهرستان دنا در کاهش مشکلات قضایی زندانیان و کمک به ساماندهی امورات تقدیر نمود و گفت: امیدواریم با ساخت بازداشتگاه دنا و بهره برداری از این پروژه در جهت رفع مشکلات فراروی خانواده زندانیان نسبت به انتقال زندانیان آن حوزه قضایی اقدام نمود.
سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب دنا نیز در این نشست ضمن تقدیر از دغدغه مدیر کل زندانها نسبت به پیگیری امور زندانیان اظهار داشت: مجموعه قضایی یک خانواده است که وظیفه ما ایجاد امنیت ونظم در جامعه است لذا کار و بر نامه های ابلاغی به مجموعه زندانها و دادستانی و دادسرا ها کمک به ارتقاء نظم وآرامش در جامعه است که این میسر نمی گردد مگر با تعامل وهمکاری بین واحدهای مربوطه .
وی افزود: ما به نوبه خود جهت مرتفع نمودن مشکلات زندانها که در صدر آن افزایش جمیعتی است نیز از هیچ تلاشی فرو گذارنبوده و با تعامل دو سویه ان شاالله شاهد کاهش جمعیت کیفری زندان ها خواهیم بود که این خود باعث می گردد دغدغه های خانواده های مددجویان نیز کاهش یابد .
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دنا بر سخت و طاقت فرسا بودن مشاغل مرتبط با زندانبانی تأکید داشته وگفت: مجموعه زندان های استان با فعالیت های گسترده ای که دارد در راستای پیگیری حقوق زندانیان فعالیتهای خوب و شایسته ای انجام داده که قابل تقدیر است .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*