مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در مراسم شهادت حضرت امام جواد علیه السلام: زندانبانی اسلامی برگرفته از روش و سیره اهل بیت علیهم السلام است


همزمان با سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی جواد الائمه علیه السلام مراسم عزادری همراه با قرائت پرفیض زیارت عاشورا و ذکر مصیبت و مداحی با حضورمدیر کل، کارکنان ستادی وکلیه زندانیان کانون و بند نسوان در سالن اجتماعات کانون اصلاح و تربیت یاسوج برگزار شد
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد،مراسم عزاداری و سینه زنی بمناسبت سالروز شهادت جواد الائمه حضرت امام محمد تقی علیه السلام درکانون اصلاح و تربیت یاسوج همراه با قرائت زیارت پرفیض عاشورا، روضه خوانی و سینه زنی و سخنرانی اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان بر گزار شد.
در این مراسم مدیر کل زندانهای استان ضمن تسلیت شهادت مظلومانه امام نهم شیعیان وتشریح فضایل حضرت جواد الائمه گفت: با برگزاری چنین برنامه ها و آئین هایی در فضیلت ائمه معصومین به برنامه های تربیتی سازمان زندانها بیشتر پی خواهیم برد که خوشبختانه در بعد فرهنگی و تربیتی زندانیان کارنامه درخشانی دارد .
وی ضمن تشریح زندگانی حضرت امام محمد تقی (ع) و با بیان احادیثی از امام رضا علیه السلام در مدح این امام همام گفت: توجه به این امام شهید جوان و توسل به برکات ، خیرات و مبرات ایشان ما را در زندگی دنیا و آخرت سعادتمند خواهد نمود.
وی به ذکر حدیثی از امام رضا علیه السلام در مورد امام جواد (ع) که فرمودند (( هیچ مولودی بوجود نیامد که مثل تو خیرات و برکات داشته باشد)) خاطر نشان کرد: خوب است با مطالعه در زندگی این امام همام که در کودکی به امامت و در جوانی به شهادت رسید از کرامات او استفاده مطلوب ببریم.
اسماعیل جمیاری در این باره گفت: مرحوم علامه طباطبایی که رضوان خدا بر او باد نقل می کند: مادامیکه در زندگی با مشکلی مواجه می شدم، هفت مرتبه خدا را به امام جواد(ع) قسم می دادم و بعبارتی جوادالائمه را واسطه قرار می دادم و آنگاه مشکلم مرتفع می شد. فلذا سعادت، آزادمنشی ، بازسازی شخصیت ، رفتار و منش خدایی و .. همه در گرو پیوستن به دریای علم و اخلاق امامان شیعه و توسل به اهل بیت علیهم السلام است که امید واریم با تأسی از زندگانی این بزرگواران راه سعادت و خوشبختی را انتخاب کنیم تا گرفتار دنیا و شقاوتهای آن نگردیم.
وی در پایان با شکرگذاری به درگاه خدا از موقعیت و فرصت بوجود آمده اظهار داشت: واقعیت این است که بخاطر مسائل و مشکلات اجتماعی و زرق و برق های فریبنده دنیوی کمتر جایی است که اینگونه برنامه هایی را با این سبک و سیاق و مشارکت خوب داشته باشد، اما به لطف خدا و توکل بر ساحت مقدس ربوبیت حق تعالی و توسل به اهل بیت امروز در زندانهای کشور و استان و این مرکز شاهد این مراسم با شکوه هستیم ، چرا که سیستم نوین زندانبانی اسلامی آمیخته شده با سیره و روش اهل بیت و این فرصتها نوعی توفیق اجباری برای ما کارکنان و شما زندانیان است.
شایان ذکر آکه در این مراسم یکی از مداحان اهل بیت علیهم السلام ضمن قرائت زیارت عاشورا به ذکر مصیبت و روضه در رثای حضرت امام محمد تقی علیه السلام پرداخته که فضای سالن اجتماعات کانون رنگ و بوی معنوی به خود گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*