مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با زندانیان زندان مرکزی: شرط اعطاء تسهیلات و رفاهیات ندامت و پشیمانی همراه با حسن رفتار و کردار هست

مدیر کل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد از زندان مرکزی بازدید و در دیداری چهره به چهره در راستای رسیدگی به مشکلات و درخواستهای زندانیان با آنان دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندانهای کهگیویه وبویراحمد، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها بهمراه سرهنگ دهش فرمانده یگان حفاظت، کریمی مسؤل اداره قضایی و اجرای احکام، حسینی مسؤل بازرسی و موسوی مسؤل روابط عمومی اداره کل از زندان مرکزی یاسوج بازدید و ضمن دیدار با مددجویان با آنان به بحث و گفتگو نشستند.
مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید با حضور در بین زندانیان و در فضایی صمیمی گفت: هر چند وظیفه سازمان زندانها نگهداری از شما و ایجاد فضا و امکانات رفاهی است ولی مجموعه همکاران ما با دلسوزی و اهتمام فراوان جهت پیگیری مشکلات قضایی شما از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.
وی تعامل خوب و مطلوب دستگاه قضایی با زندانها و اعطاء تسهیلات حقوقی به زندانیان را از نشانه همکاری نزدیک قضات و زندان دانسته و افزود: اعطای مرخصی و دیگر تسهیلات و تأسیسات حقوقی یک امتیاز است که با پیشنهاد مسئولین زندانها و موافقت مراجع قضایی صورت می گیرد، لذا امتیازی که در اختیار شما قرار می گیرد را غنیمت بدانید و به نحو احسن از آن استفاده درست و صحیح برده و در اصلاح رفتار خود تلاش نمائید.
وی در ادامه تصریح کرد: چنانچه در حین مرخصی و یا اشتغال بکار دچار لغزش و انحراف مجدد بشوید، اعتماد مسئولین نسبت به شما مختل شده، ضمن اینکه اینگونه اعمال نارضایتی عمومی جامعه را به دنبال خواهد داشت و از طرفی قانون شکنی و سوء استفاده شما از این فرصت های قانونی باعث سلب اعتماد مسئولین زندان و مراجع قضایی شده و دادن تسهیلات و رفاهیات محدود می شود.
عضو شورای قضایی استان اعطاء رفاهیاتی همچون مرخصی، اشتغال بکار، آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات به زندانیان را از مصادیق رأفت اسلامی سیستم قضایی دانست و اظهار داشت: شرط بهره مندی از این امتیازات پایبندی به مقررات داخل زندان، حسن رفتار و کردار محکومین، ندامت و پشیمانی از گذشته و تأثیر پذیری زندانیان از حبس است که امیدواریم همه زندانیان بتوانند با تغییر در رفتار و عملکرد خود تحت تأثیر آموزه های دینی قرار گرفته و ضمن بهره مندی از رفاهیات قانونی، پس از آزادی نیز بازگشت مجدد به زندان نداشته باشند.
لازم به ذکر آنکه این دیدار دو ساعته در فضایی صمیمی و آرام زندانیان مشکلات خود را بیان و مدیر کل زندانهای استان نیز با صبر و حوصله، ضمن ارشاد و راهنمایی در جهت رفع مشکلات و انتظارات قول مساعد دادند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*