معاون رئیس کل و رئیس دبیرخانه حقوق شهروندی دادگستری استان در بازدید از زندان گچساران: اقدامات آموزشی، تربیتی، رفاهی و معاضدتی در راستای برنامه های حقوق شهروندی قابل تقدیر است


مدیر کل زندانها به همراه معاون قضائی رئیس کل و رئیس دبیرخانه هیأت بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمد از زندان گچساران بازدید نمودند.
به گزارش روابط عمومي زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در راستای اجراء برنامه های حقوق شهروندی زندانیان ، سید علی هاشمی معاون قضائی رئیس کل و رئیس دبیرخانه هیأت بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان به همراه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها در بازدید از اندرزگاه‌ها و مراکز خدماتی، اجتماعی، اجرائی، آموزشی و تربیتی زندان گچساران، از نزدیک در جریان چگونگی اجرای طبقه بندی زندانیان و خدمات اجرايی، آموزشی، مشاوره و روان‌درمانی، برنامه های تامینی و تربیتی قرار گرفت.
رئیس دبیرخانه حقوق شهروندی و مدیر کل زندانها ضمن دیدار چهره به چهره با مددجویان در جریان برنامه های خدماتی رفاهی ، بهداشتی ، تربیتی و حمایتی به زندانیان قرار گرفتند.
در نشست مشترک مدیر کل زندانها، معاون قضایی و رئیس دبیر خانه حقوق شهروندی دادگستری و با حضور رئیس زندان ، اسماعیل جمیاری مدیر کل بر رعایت حقوق شهروندی زندانیان ، آن را هدفی بسیار مهم توصیف و بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت‌ها برای تحقق این هدف تاکید کرد و افزود: تحقق حقوق شهروندی در زندان ، در چارچوب قوانین و مقررات یکی از اولویت‌های مهم سیستم زندانبانی است، لذا ما در تلاشیم تا زندانی در زندان به جز حبس مشکلی دیگری نداشته باشد.
وی بازدید های هفتگی و بعضاً روزانه طی یک سال و نیم اخیر از مراکز بازپروری استان را نشانگر ارزش نهادن به زندانیان به عنوان یک فرد دارای حقوق برشمرد و گفت: ما بنا داریم آنها را به رعایت حقوق انسانی و شهروندی دیگر زندانیان در طول دوران تحمل کیفر حبس و در نتیجه رعایت حقوق شهروندی و اجتماعی آحاد جامعه پس از آزادی آشنا و ملزم سازیم تا پس از آزادی از زندان به تکرار و انجام افعال مجرمانه و در نتیجه تضییع حقوق مردم مبادرت نکند.
این مقام ارشد زندانهای استان تصریح کرد: امکان و اعطای ملاقات های هفتگی کابینی ، اعطای تماس تلفنی ، ملاقات حضوری و خصوصی زندانی با خانواده و بستگان درجه یک ، فراهم سازی امکانات محیطی مناسب ، ارائه خدمات فرهنگی آموزشی مهارت آموزی ، فنی و حرفه ای ، مهارت های اساسی زندگی و درمانی – مشاوره ای و … از جمله امور و برنامه های رعایت و ارائه حقوق شهروندی در زندان های استان است که بر اساس قانون و به صورت کارشناسی و متناسب با نیازهای زندانیان برای آنها به صورت عمومی ارائه میگردد.
عضو شورای قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد افزود: نکته‌ای که باید مورد توجه باشد توجه قضات به ضرورت کاهش جمعیت کیفری در زندان‌هاست، کاهش جمعیت کیفری خاصه پرهیز از معرفی افرادی که ضرورتی برای نگهداری آنان در زندان نیست و جرم آن‌ها نافی امنیت و آسایش جامعه نیست، باید مورد توجه ویژه باشد.
سید علی هاشمی معاون قضائی رئیس کل و رئیس دبیرخانه هیأت بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان کهگیلویه وبویراحمددر این نشست گفت: در بازدید از اندرزگاه‌ها شاهد وضعیت مطلوب در زمینه حقوق شهروندی در زندان هستیم و رعایت حقوق شهروندی زندانیان وحفظ کرامت انسانی خانواده ی آنان به خوبی مشهود است.
رئیس دبیرخانه هیأت بازرسی و نظارت بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری تصریح کرد: اقدامات آموزشی و تربیتی و اشتغال، همچنین مهارت‌های اساسی زندگی و خدمات قضائی و معاضدتی با نهایت استفاده از فضا و ظرفیت‌های موجود در کنار طبقه‌بندی اصولی با دلسوزی مدیر کل و مجموعه زندان گچساران در راستای برنامه های حقوق شهروندی قابل تقدیر است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*