نماینده ولی فقیه دراستان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج: خدمات سازمان زندان ها در رسیدگی به خانواده زندانیان نیازمند قابل تحسین است

دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیئت امناء ستاد دیه با همراهی اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و علی احمدی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان با حجه الاسلام والمسلمین سیدنصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج دیدار و گفتگو نمود.
حضرت حجه الاسلام والمسلمین حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج در این دیدار با اشاره به رزمایش مؤمنانه ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مبنی کمک و دستگیری از نیازمندان اظهار داشت: مردم با بصیرت و انقلابی ایران اسلامی و مسئولین دلسوز یک پویش فراگیری را در حمایت از نیازمندان شروع کردند تا نیازمندان طعم شیرین همدری، تعاون، نوعدوستی و ایثار را از همنوعان خود احساس کنند که در این میان حرکت نو و ابتکاری سازمان زندان های استان در دعوت از مسئولین برای حضور در منزل زندانیان و انجام حمایت های مادی و معنوی از خانواده زندانیان قابل تقدیر و تحسین است.
ایشان پرکردن اوقات فراغت زندانیان و اجراهای برنامه های آموزشی و تربیتی را در اصلاح زندانیان مؤثر دانست و گفت: کارهای فرهنگی که برای زندانیان انجام می دهید باعث آرامش و امنیت جامعه خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج در پایان از همه خیرین هم استانی و اشخاص حقیقی و حقوقی خواست تا ستاد دیه استان را در آزادی زندانیان غیرعمد یاری رسانند.

دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان هم در این زمینه کاهش جمعیت کیفری را از جمله اولویت های ابلاغی رئیس قوه قضائیه در دوران مدیریت تحول علام کرد و افزود: در همین ایام کرونایی و با هدف کاهش تراکم جمعیت زندانیان استان بیش از ۶۵ درصد زندانیان به مرخصی اعزام و برای ۱۴۰ نفر پیشنهاد عفو داده شده است.
رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان از آزادی ۲۹۰ زندانی جرائم غیرعمد استان در سال ۹۸ خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا در جشن گلریزان امسال که بصورت مجازی برگزار می شود با همکاری خیرین، بخش دیگری از زندانیان غیرعمد استان از زندان آزاد شوند.

اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و نائب رئیس ستاد دیه استان نیز با اشاره به وجود ۴۳۸ زندانی جرائم غیرعمد در زندان های استان گفت: از این تعداد ۴۲۶ نفر مرد و ۱۲ نفر زن هستند که می توان با دعوت از شکات و طلبکاران بخش اعظم بدهی این افراد را تخفیف و رضایت گرفت و مابقی را با همراهی و همکاری خیرین و منابع مختلف ستاد دیه تأمین و زمینه آزادی را فراهم کرد.
مدیرکل زندان های استان از همکاری خوب و بی نظیر مسئولین عالی استان اعم از نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، رئیس کل دادگستری و فرماندهان سپاه و انتظامی استان و بنیاد مستضعفان کشور قدردانی کرد و گفت: همزمان با پویش کمک های مؤمنانه در سطح کشور و تا امروز به یک هزار خانواده زندانیان استان کارت های هدیه و سبدهای حمایتی اعطاء شده است که یقیناً این اقدام بعنوان یک حرکت ارزشی و معنوی باعث امیدواری و دلگرمی زندانیان و خانواده های آنان خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*