کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد ویژه خانواده های زندانیان یاسوجی

کارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد به مواد مخدر و روان گردانها ويژه خانواده های زندانیان با حضور مدیر کل زندانهای استان با همکاری انجمن حمایت زندانیان در محل سالن انتظار زندان مرکزی یاسوج برگزار گرديد.
به گزارش روابط عمومي زندانهای کهگیلویه وبویراحمد، در اين کارگاه آموزشی اسماعیل جمیاری مدی کل زندانها به بيان انگيزه هاي مختلف شيوع اعتياد در جامعه پرداخت و افزود: یکی از مهمترین مسایل اجتماعی امروز جهان و کشور اعتیاد به مواد مخدر است که از جدی ترین معضل های اجتماع تبدیل شده است که پایه و بنیان خانواده و حتی جامعه را تهدید می کند.
وی گفت: خانواده به عنوان پایه و ستون هر زندگی میتواند در بروز خطراتی همچون اعتیاد و گرایش جوانان به روان گردان ها نقش به سزایی داشته باشد.
جمیاری با بیان آمار و اطلاعاتی از مصرف مواد مخدر و خطرات و تهدیداتی که فرد معتاد دارد افزود: با برخورد مناسب ، مشاوره ، مراقبت ویژه و شناخت صحیح و اصولی از رفتارها می توانید نقش موثري در کاهش آسيب هاي اجتماعي در بین جوانان به خصوص عدم روی آوردن آنان به مواد مخدر داشته باشید.
این مقام مسؤل زندانهای استان با ذکر شاهد مثالهایی از افرادی که به اعتیاد روی آورده اند و خطرات فراوانی بوجود آورده اند خاطر نشان کرد: مصرف مواد مخدر علاوه بر تاثیرات منفی بر فرد و خانواده، فرهنگ یک جامعه و تخریب نسل را نشانه گرفته است که خانواده می تواند با آموزش صحیح در این مورد ، روی آوردن به آموزه های دینی ، شناخت رفتارهای اجتماعی تلاش نمایند.
اسماعیل جمیاری در این کارگاه آموزشی افزود: عامل مهم گرفتار شدن در دام اعتیاد عدم آگاهی و باورهای غلط مصرف موادمخدراست که جوانان ما و خانواده ها میبایست با ارتقاء آگاهی و شناخت در این مسیر گام بردارند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*