۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در زندان های کهگیلویه وبویراحمد آزاد شدند


همزمان با خجسته میلاد حضرت امام حسن عسکری (ع) با حضور مسؤلین ارشد قضایی استان تعداد ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد از زندان آزاد شدند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندان های کهگیلویه وبویراحمد؛ جشن خجسته میلاد ابالمهدی حضرت امام حسن عسکری (ع) با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، معاونین، مدیر کل زندان ها، برخی از مسئولین ارشد قضایی استان، رئیس بسیج حقوقدانان استان، کارکنان و تعداد کثیری از زندانیان همراه با آزادسازی ۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در کانون اصلاح و تربیت یاسوج برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها و نائب رئیس ستاد دیه استان در این آئین با تبریک میلاد سراسر نور حضرت امام حسن عسکری علیه السلام با بیان اینکه سعی شده است در تمامی جشن ها و موالید در مراکز ندامتگاهی استان به یمن این ایام تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد شوند؛ اظهار داشت: امروز به میمنت این خجسته میلاد و با حضور مسؤلین ارشد قضایی استان تعداد ۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان آزاد خواهند شد.
وی با ارائه گزارشی از وضعیت عمومی زندان ها و مراکز نگهداری زندانیان به مجموعه اقدامات انجام گرفته در سه حوزه تأمینی، تربیتی و حمایتی اشاره کرد و جامعه هدف در زندان ها را اقشار آسیب پذیر جامعه یعنی زندانیان و خانواده های آنان برشمرد و خاطر نشان کرد: همکاران سختکوش و پرتلاش ما در زندانهای استان علاوه بر برقراری امنیت و نگهداری از زندانیان بر محور فرهنگ دینی و آموزه های اسلامی با رویکرد اصلاحی و بازسازی شخصیت افراد به خطا رفته گام های مفید و اثر گذاری برداشته اند.
جمیاری افزود: مهمترین رسالت سازمانی در زندان ها احیاء افراد به خطا رفته است ، لذا خود را مکلف می دانیم تا علاوه بر امنیت پایدار و با پرکردن اوقات فراغت زندانیان و ایجاد برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی تربیتی، اشتغال، حرفه آموزی، سواد آموزی، برگزاری نمازهای جماعت، آموزش احکام دینی، برگزاری کلاسهای عقیدتی، اخلاق و احکام و … در مناسبتهای ملی و مذهبی با شرکت حداکثری مددجویان مراسمات خوبی برگزار شود.
این مقام ارشد زندان های استان با اشاره به وظیفه حمایتی سازمان زندانها اظهار داشت: مرکز مراقبت بعد از خروج برای زندانیان آزاد شده دارای مهارت تعداد ۷۵ شغل را با در اختیار گذاشتن تسهیلات ارزان قیمت ایجاد نموده است. پشتیبانی ازخانواده های نیازمند و بی بضاعت نیز توسط انجمن های حمایت با همکاری و همراهی کمیته امداد حضرت امام(ره) صورت می گیرد که در حال حاضر ۱۱۰۰خانواده زندانی تحت پوشش انجمن های حمایت قرار دارند که در این راه این مراکز غیر انتفاعی ضمن کمبود اعتبارات و منابع مال در کمک به خانواده های زندانیان نیازمند از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.
نائب رئیس ستاد دیه استان کمک به زندانیان جرائم غیر عمد را یکی دیگر از مراکز حمایتی استان برشمرد و افزود: در سه سال گذشته ۷۵۲ نفر زندانی جرائم غیر عمد را با مبلغ بدهی هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال از طریق منابع ستاد دیه، کمکهای خیرین، تسهیلات کم بهره و… از زندان های استاد آزاد شده اند.
جمیاری با تقدیر از حمایهای رئیس کل دادگستری و مجموعه قضایی استان و همچنین با سپاس از شکات تصریح کرد: امروز نیز به یمن این میلاد خجسته ۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با بدهی ۲ میلیارد تومانی و همکاری شکات و طلبکاران با تخفیف ۵۰ درصدی و با ترکیب ۴ نفر زن و مابقی مرد از زندان آزاد خواهند شد.
جمیاری در ادامه به محکومین مالی غیر عمد در زندان های استان اشاره نمود و یادآور شد: حدود ۴۰۰ زندانی جرائم غیرعمد هنوز در زندان های این استان همچنان منتظر کمک خیرین، نیکوکاران و سایر نهادهای ذیربط و همچنین رضایت شاکیان برای آزادی خود هستند.
مدیرکل زندان های کهگیلویه وبویراحمد گفت: با همکاری و همراهی مراجع قضایی خصوصاً شورای حل اختلاف استان در سه سال گذشته و با استفاده از نفوذ معتمدین، ریش سفیدان و بزرگان روحانی و نیز دعوت به میانجی گری طرفین دعوا با جلب رضایت اولیاء دم ۱۶ نفر از زندانیانی که حکم قصاص آنها تایید شده بود، از قصاص رهایی یافته و به کانون خانواده خود بازگشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*