استفاده از ظرفیت دستگاههای فرهنگی و اجتماعی استان در جهت پیشبرد امورات زندانبانی


اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های کهگیلویه وبویراحمد در جلسه ای با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری و مدیران و نمایندگان دستگاههای فرهنگی،اجتماعی و آموزشی مرتبط با برنامه های زندان مشکلات، چالش ها، درخواستها و انتظارات خود را تشریح و خواستار همراهی و همکاری بیش از پیش آنان شد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد جلسه ای با حضور مدیر کل امور اجتماعی استانداری، مدیران کل و نمایندگان ادارات آموزش و پرورش، فنی و حرفه ای ، منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، سازمان تبلیغات، امور کتابخانه ها، ستاد مبارزه با مواد مخدر، ورزش و جوانان و… در خصوص مشکلات و موانع زندان های استان در استانداری تشکیل و بر استفاده از ظرفیت دستگاههای فرهنگی و اجتماعی استان در جهت پیشبرد امورات زندانبانی تأکید شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های استان با ارائه گزارشی از برنامه های متعدد و متنوع زندان های استان گفت: زندان همانند شهر کوچکی است که نیازمند به تمام امکانات و موظف به ارائه رفاهیات و خدمات به جامعه هدف یعنی زندانیان می باشد.
این مقام ارشد زندانهای استان تصریح کرد: زندانی شهروندی است که فقط آزادی او سلب شده است لذا بایستی تمام امکانات و خدمات دیگر از جمله آموزشی،فنی و حرفه ای، بهداشت و درمان ، فرهنگی و تربیتی و … به او ارائه گردد و تحقق کامل این برنامه ها با کمک دیگر دستگاهها میسر خواهد شد.
وی با اشاره به نشست مشترک دستگاههای مختلف اجرایی استان به ریاست استاندار گفت: در آن جلسه که ریاست کل دادگستری استان هم حضور داشتند به تفصیل مشکلات و موانع و کمبودها همراه با توقعات و انتظارات تبیین و مقرر گردید تا برای تحقق ماموریت های سازمان زندان ها همه دستگاههای اجرایی استان همکاری و همراهی داشته باشند و الان وقت آن است تا قول و قرارهای مطرح شده در آن جلسه عملیاتی شود.
ایشان ارتقاء نظام زندانبانی را باعث بالارفتن امنیت، کاهش آسیب های اجتماعی ، کاهش جمعیت کیفری، کم کردن هزینه ها و نهایتاً تحقق ماموریت اصلی سازمان زندان ها یعنی اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت سالم آنان به خانواده و جامعه دانست و اظهار امیدواری کرد تا همکاری ها بیش از پیش باشد.
حجة الاسلام میر محمدی مدیر کل امور اجتماعی استانداری نیز با بیان اینکه انصافاً در زندانهای استان کارها و برنامه های خوب و مطلوبی با وجود مشکلات فراوان ، انجام شده است ، خاطر نشان کرد: هدف همه ما با نگاه حقوق شهروندی به باز اجتماعی شدن زندانیان است که امیدوارم با حمایت همه جانبه به زندان و نظام زندانبانی در تحقق این امر مهم سهیم باشیم.
وی گفت: کمک به زندانها کمک به کاهش آسیبهای اجتماعی و اقشار آسیب پذیر جامعه است لذا در بازدیدهایی که از نزدیک در زندانها انجام شده است، نقش اثرگذار این سازمان در تأمین امنیت و اصلاح و تربیت مجرمین مثال زدنی و قابل تقدیر است لیکن با آگاهی از سختی و سنگینی کار زندانبانی و تأکید استاندار محترم لازم است تا همه دستگاه های فرهنگی ،اجرایی و اجتماعی استان با ظرفیت هایی که در اختیار دارند، همکاری و همراهی لازم را جهت تحقق برنامه های زندانها داشته باشند.
شایان ذکر آنکه مدیران و نمایندگان دستگاههای حاضر در جلسه آمادگی خود را به فراخور توان و ظرفیت های موجود جهت همکاری و همراهی با مجموعه زندان های استان اعلام کردند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*