اشتغال ۱۰۰ درصدی زندانیان زن در استان کهگیلویه و بویراحمد


مدیر کل زندانهای استان در آئین افتتاحیه نمایشگاه تشکل‌‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از اشتغال صددرصدی زندانیان زن در رشته های مختلف خبرداد.
به گزارش روابط عمومی زندان های استان، نمایشگاه تشکل‌‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در پارک ساحلی شهر یاسوج برپا که علاقه مندان از غرفه توانمدی ها و آثار زندانیان نسوان یاسوج بازدید بعمل آوردند.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در آئین بهره برداری از غرفه صنایع دستی و دستاوردهای زندانیان استان که با حضور معاونین استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی انجام گرفت، اظهار داشت: یکی از رسالت های سازمان زندانها توجه به مقوله اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بوده تا از این طریق علاوه بر یادگیری مهارت ها و حرف های مختلف از محل فروش تولیدات و صنایع دستی خود در تأمین معیشت و نیازمندی ها کمک حال خانواده باشند.
وی از از اشتغال ۱۰۰ درصدی زندانیان زن در اندرزگاه نسوان در رشته های مختلف خبر داد و افزود: صنایع دستی و آثار هنری در زندانها با توجه به ظرافت و زیبایی که دارد زندانیان زیادی را به خود مشغول کرده که نمونه ای از این آثار امروز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.
جمیاری گفت: محصولات موجود در این غرفه تنها گوشه ای از هنرها و صنایع دستی زندانیان است که انتظار می رود تا از سوی نهادهای متولی همکاری و همراهی بیشتری برای توسعه اینگونه فعالیت ها در دیگر زندان های استان صورت پذیرد.
ایشان مهمترین مأموریت سازمان زندان ها را اصلاح، تربیت و بازپروری زندانیان با هدف بازاجتماعی نمودن آنان دانست و اظهار امیدواری کرد تا زندانیان پس از تحمل حبس و آزادی مورد تفقد، پذیرش و حمایت خانواده و جامعه قرار بگیرند.
تصاویر مربوطه در (( آرشیو تصویری)) همین سایت قابل مشاهده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*