اعطاء مرخصی پایان حبس به ۵۰۰ نفر از زندانیان کهگیلویه وبویراحمد


مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سالجاری و با همکاری و تعامل خوب مراجع قضایی تعداد ۵۰۰ نفر از زندانیان زندان های استان با اعطای مرخصی پایان حبس از زندان آزاد شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی زندان های استان اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با واحد اطلاع رسانی زندان های استان با اعلام این خبر افزود: تراکم جمعیت کیفری در زندان‌ها علاوه بر اختلال در طبقه بندی و تفکیک زندانیان باعث تبدیل اماکن آموزشی به خوابگاه و محل اسکان و کندی فعالیت های اصلاحی و تربیتی می شود.
مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هزینه های زیاد نگهداری زندانیان یکی دیگر از پیامدهای منفی ناشی از حبس بوده که کمبود اعتبارات تخصیصی در شرایط فعلی ایجاب می کند تا در آزادی زندانیانی که باقیمانده حبس آنان کمتر از ۶ ماه بوده و آزادی آنان هیچگونه خللی در امنیت و آسایش عمومی ایجاد نمی کند، تعجیل نمود که خوشبختانه شوراهای طبقه بندی زندان ها ی استان در این خصوص با دقت و ظرافت تمام اقدام می نمایند.
این مقام مسئول تصریح کرد: کاهش هدفمند جمعیت کیفری و استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی برای استخلاص زندانیان واجدالشرایط می تواند فضا را برای انجام کارهای اصلاحی و تربیتی دیگر زندانیان فراهم کند.
مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد کاهش هدفمند جمعیت کیفری را باعث کاهش آسیب های درون و بیرون زندان دانست و یادآور شد: مادامیکه سرپرست و نان آوری در زندان باشد، خانواده و فرزندان او با مشکلات عدیده ای روبرو شده و چه بسا آسیب های اجتماعی دامنگیر آنان بشود که آزادی قبل از موعد بشرط مشاهده تغییر در رفتار و کردار زندانی در طول دوران تحمل حبس می تواند باعث کاهش آن آسیب ها و تهدیدات شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*