بازدید مدیرکل و همراهان از زندان دهدشت


مدیرکل زندان های استان با همراهی مدیرنمایندگی ستاد دیه، مسئول قضایی و اجرای احکام، سرپرست یگان حفاظت، مسئول اشتغال و حرفه آموزی و کارشناس فنی و عمرانی اداره کل ضمن بازدید از زندان دهدشت با زندانیان دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی و در ادامه بازدیدهای مستمر و دوره ای اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد با همراهی علی احمدی مدیرنمایندگی ستاد دیه استان، کریمی مسئول قضایی و اجرای احکام، دستمرد سرپرست یگان حفاظت، عدالتخواه مسئول اشتغال و حرفه آموزی و هاشم پور کارشناس فنی و عمرانی اداره کل با حضور در زندان دهدشت و بازدید از کلیه اماکن با زندانیان بندهای مختلف دیدار گروهی داشته و با آنان به بحث و گفتگو پرداختند.
مدیرکل زندان های استان خطاب به زندانیان از آنان خواست تا در مدت زمان تحمل حبس ضمن پایبندی و رعایت قوانین و مقررات زندان در جهت بازسازی شخصیت خود با مسئولین زندان همکاری و همراهی داشته باشند.
عضو شورای قضایی هدف از اجرای مجازات حبس را عبرت پذیری و ندامت مجرمین دانست و اظهار داشت: هزینه های زیادی صرف نگهداری زندانیان می شود به امید آنکه افراد در زندان با شرکت در برنامه های فرهنگی، تربیتی، آموزشی و دینی مذهبی هم اوقات فراغتشان پر شود و هم در مسیر اصلاح و تربیت قرار بگیرند تا پس از آزادی مورد اعتماد، پذیرش و حمایت خانواده و جامعه قرار گرفته و بازگشت مجدد به زندان نداشته باشند.
وی اعطاء انواع تسهیلات و رفاهیات قضایی مانند مرخصی، اشتغال بکار، عفو موردی، آزادی مشروط، تخفیف مجازات، تعلیق مجازات و … را نشانه رأفت اسلامی نظام قضایی و توجه به کرامت انسانی افراد دانست و گفت: شرط بهره مندی از اینگونه امتیازات حسن رفتار و کردار و ابراز ندامت و پشیمانی از گذشته است.
جمیاری در پایان بر رعایت حقوق شهروندی زندانیان، تشکیل منظم جلسات شورای طبقه بندی، تفکیک و طبقه بندی زندانیان به تناسب فضا و اماکن خوابگاهی، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و نیز نظارت بر کیفیت و قیمت اجناس در فروشگاه زندانو تسریع در روند ساخت فاز ۳ زندان تأکید و از بازگیر رئیس زندان و همکاران ایشان بخاطر برگزاری جشن های گلریزان در شهرستان های دهدشت، بهمئی و چرام قدردانی نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*