با حضور رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان انجام گرفت: آزادی ۴۰ زندانی زندان یاسوج


نشست هفتگی بصیرت افزایی کارکنان، سربازان و زندانیان زندان باز یاسوج در حسینیه الزهراء با حضور مسئولان عالی قضایی استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندان های کهگیلویه و بویراحمد جلسه سخنرانی و بصیرت افزایی ویژه کارکنان، پرسنل وظیفه و زندانیان زندان باز یاسوج با حضور حجه الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان و معاونین ایشان، اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و معاونین، روسای زندان ها و کارکنان، سربازان و با شرکت زندانیان رای باز زندان یاسوج در حسینیه الزهراء(س) برگزار شد.

در ابتدای این جلسه و پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، حدیث شریف کساء قرائت و سپس اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان با گرامیداشت هفته بصیرت و ایام بیعت مجدد امت با ولایت از همراهی و همکاری مسئولین قضایی استان، خصوصا رئیس کل دادگستری قدردانی نمود و اظهار داشت: زندانیان اعضای جامعه و شهروندانی هستند که بایستی در صورت اصلاح رفتار و کردار مورد توجه و پذیرش قرار بگیرند.

ایشان برنامه ریزی و پر نمودن اوقات فراغت زندانیان را در بازپروری شخصیت و بازاجتماعی شدن آنان موثر دانست و افزود: به برکت نظام الهی و اسلامی و سیاست های نوین دستگاه قضا و سازمان زندان ها فعالیت های زندانبانی بسیار گسترده تر و فراگیر تر از حصار زندان شده و این همه از برکت نظام مبتنی بر ولایت و رهبری است که به نیازهای روحی و معنوی زندانیان توجه جدی داشته و در راه بیداری و هدایت این افراد از هیچ کوششی دریغ نمی گردد.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با ابراز خرسندی از اینگونه اجتماعات و برنامه های دینی و مذهبی توسل و تمسک به اهل بیت علیهم السلام خصوصا پنج تن آل عبا را در معرفت افزایی و شناخت هر چه بیشتر خلقت مفید و موثر دانسته و با قدردانی و اعلام رضایت از عملکرد مدیرکل و دیگر مسئولین زندان های استان گفت: خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که در نظام قضایی مبتنی بر رافت اسلامی ما صرفنظر از نوع جرم و میزان مجازات زمینه و بستر لازم جهت برگشت انسان ها به خودِ واقعی و انس و دوستی دوباره با خدا وجود دارد و امروزه در زندان های استان جلسات قرآن آموزی و نماز و معرفت دینی دایر بوده و زندانیان می توانند از این فرصت برای سعادتمندی و عاقبت به خیری خود بهره مند شوند.

رئیس شورای قضایی اظهار داشت: مطمئن باشید که اگر شما مددجویان از کردار گذشته خود نادم و پشیمان شوید، خدای متعال دل و قلب دیگران را متوجه شما می کند و آنان را نسبت به شما رئوف و مهربان کرده و همه را بسیج کرده تا کمک حال شماها شوند.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه پیوند زندانیان با معنویت و آشتی دوباره آنان با خدا و اهل بیت را غنیمتی بس گرانبها دانست و اظهار داشت: باید قدر این وضعیت را بدانید و از لحظه به لحظه این ایام و این مجالس و دعاها استفاده بکنید و حتی بعد از آزادی هم هیئت را فراموش نکنید، چرا که انس و محبت خدای متعال و اهل بیت علیهم السلام شما و خانواده هایتان را بیمه و از دنیای پر زرق و برق و فریبنده و شیطانهای وسوسه انگیز رهایتان می کند.

در پایان این مراسم تعداد ۴۰ نفر از زندانیان واجدالشرایط که صلاحیت آنان در شورای طبقه بندی زندان تائید شده بود، با اعطای مرخصی پایان حبس از زندان آزاد شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*