با حضور مدیر کل زندانها و مسؤلین قضایی صورت گرفت: برگزاری جشن های چهل سالگی انقلاب در زندان های دهدشت و گچساران


با حضور مدیرکل زندان های استان و مسئولین قضایی شهرستان های دهدشت و گچساران جشن چهل سالگی انقلاب در زندان ها برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندان های استان، اسماعیل جمیاری بهمراه رحیمی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و خوش قدم مسئول بازرسی اداره کل با عزیمت به شهرستان های دهدشت و گچساران و حضور در بین زندانیان در جشن چهل سالگی انقلاب شرکت کردند.

در این برنامه ها که در زندان دهدشت، کرمی رئیس دادگستری و روشندل دادستان این شهرستان نیز حضور داشتند، مدیرکل زندان های استان طی سخنانی، زندانبانی اسلامی را دستاورد مهم انقلاب در عرصه قضایی دانست و اظهار داشت: به یمن برکت انقلاب اسلامی زندان ها به مراکز تعلیم و تربیت تبدیل شده و بدون توجه به نوع جرم و میزان مجازات حقوق شهروندی زندانیان رعایت می شود.

جمیاری تلاش در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان و رسیدگی به مشکلات خانواده زندانیان نیازمند و نیز ایجاد بستر مناسب جهت بازپروری زندانیان از طریق برنامه های مختلف در حوزه هایی همچون فرهنگی تربیتی، آموزشی و ورزشی، بهداشتی و درمانی، حرفه آموزی و اشتغال و … را از جمله امورات جاری در زندان ها بیان کرد.

در شهرستان گچساران نیز که مراسم با حضور بازیار دادستان شهرستان انجام گرفت: ابتدا مدیرکل زندان های استان اعطای رفاهیات متعدد و تکریم خانواده زندانیان، مداخله مسئولین زندان در حل و فصل دعاوی، کمک به استخلاص زندانیان جرائم غیرعمد و اعطای تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزاد شده بهمراه دهها خدمات دیگر به زندانیان و خانواده های آنان را نمونه هایی از رافت اسلامی نظام زندانبانی و سیستم قضایی جمهوری اسلامی دانست که در هیچ کدام از نظام های حقوقی دنیا وجود ندارد.

در ادامه بازیار دادستان شهرستان گچساران با قدردانی از مجموعه اقدامات اصلاحی و تربیتی زندان های استان گفت: ما در دستگاه قضایی مصمم هستیم تا با حضور مستمر در بین زندانیان و رسیدگی به خواسته های قانونی آنان و استفاده از ظرفیت های قضایی گره گشا و کمک حال زندانیان باشیم.

وی از زندانیان خواست تا با اصلاح در رفتار و کردار خود و عبرت گیری از دوران حبس اعتماد و اطمینان مسئولین قضایی را جلب و در آزادی خود سهیم باشند.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب گچساران اظهار امیدواری کرد تا در عفو اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تعداد بیشتری از زندانیان این حوزه مشمول شده تا علاوه بر کاهش تراکم موجود، خانواده های مشمولین از نگرانی و مشکلات موجود رهایی یافته و لذت شیرین ناشی از رافت اسلامی را احساس نمایند.

در این برنامه ها که با حضور گسترده زندانیان همراه بود، علاوه بر اجرای نمایش طنز، تک خوانی و اجرای سرود های جمعی، آواها و موسیقی های محلی توسط زندانیان هنرمند اجرا که خوشبختانه با شور و نشاط و استقبال خوب شرکت کنندگان همراه بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*