با حضور مدیر کل و دادستان مرکز استان انجام شد: بازدید از زندان مرکزی یاسوج و دیدار چهره به چهره با زندانیان

مدیر کل زندان های استان بهمراه دادستان مرکز استان و معاونین دادسرای یاسوج ضمن بازدید از زندان مرکزی با زندانیان دیدار چهره به چهره داشتند.
به گزارش روابط عمومی و واحد اطلاع رسانی؛ اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد در معیت مهرداد کرمی دادستان مرکز استان و معاونین دادسرای یاسوج با زندانیان دیدار چهره به چهره داشته و از نزدیک با آنان به بحث و گفتگو نشستند.

در این بازدید زندانیان در فضایی آرام و صمیمی مسائل و مشکلات، انتظارات و خواسته های خود را با مسؤلین قضایی در میان گذاشته و دادستان مرکز استان و همراهان ضمن ارشاد و راهنمایی در خصوص پیگیری های قضایی با هدف تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار و نیز ارائه تسهیلات و رفاهیات قضایی به واجدین شرایط قول مساعد دادند.

در نشست پایانی که در دفتر رئیس زندان مرکزی یاسوج برگزار شد، جمیاری مدیر کل زندان های استان با قدردانی از حضور مستمر مسؤلین قضایی استان در زندان ها، خواستار کاهش جمعیت کیفری با هدف تعادل بین فضای خوابگاهی و تعداد زندانیان شد و اظهار داشت: اعطای مرخصی ها، اعزام زندانیان به زندان باز، اعطای مرخصی پایان حبس و نیز آزادی مشروط، تعلیق و تخفیف مجازات به واجدین شرایط می تواند در نیل به اولویت سازمانی زندان ها یعنی کاهش جمعیت کیفری مؤثر باشد و یقیناً چنانچه بتوانیم جمعیت موجود در زندانها را به تناسب فضاهای موجود کاهش بدهیم، در انجام رسالت اصلی دستگاه قضایی یعنی اصلاح و تربیت سایرین و کاهش هزینه ها و از همه مهمتر کاهش آسیب های موجود اثر گذارخواهیم بود.
کرمی دادستان مرکز استان نیز با اعلام رضایت از وضعیت عمومی زندان و تغییراتی که در راستای توجه به حقوق شهروندی زندانیان انجام گرفته اظهار داشت: به همه همکاران قضایی تأکید شده است تا حتی الامکان در اعطای رفاهیات قانونی به واجدین شرایط از هیچ مساعدتی دریغ نکنند.
وی در ادامه تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار را یاد آور شده و ضمن توصیه به معاونین خود از رئیس زندان خواست تا بصورت مستمر لیست اسمی زندانیان تحت قرار را به دفتر دادستان و شعبات مربوطه اعلام تا در تعیین تکلیف آنان تسریع شود.
دادستان مرکز استان در پایان اظهار داشت: یکی دیگر از مطالبات و در واقع وظایف قانونی تفکیک متهمین از محکومین است که بایستی انجام بگیرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*