با حضور مسئولین ارشد استان صورت گرفت: آزادی ۵۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد زندانهای کهگیلویه وبویراحمد

با حضور استاندار و مسئولین ارشد قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد و به مناسبت اعیاد بزرگ قربان و غدیر ۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان آزاد شدند.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان در این آئین که با حضور دکتر کلانتری استاندار و معاونین ایشان، حجت الاسلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری و اعضاء شورای قضایی و شرکت جمع کثیری از مددجویان در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج برگزار شد، ضمن اجرای برنامه های متنوع همراه با جشن و سرور تعداد ۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد آزاد و به کانون گرم خانواده و جامعه بازگشتند.

در ابتدای این برنامه اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر کنترل ورودی ها و کاهش هدفمند جمعیت کیفری را ازمهمترین اولویتهای مهم سازمان زندانها برشمرد و افزود: خوشبختانه در سال گذشته وبا همت تلاش جمعی کارکنان ونیزتعامل خوب با مراجع قضایی حوزه های مختلف استان در موضوع کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندانیان، توفیقات خوبی حاصل شده است و استان کهگیلویه وبویراحمد در سال ۹۷ رتبه دوم کشوری را در این خصوص کسب نموده است.
مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان با قدردانی از همکاری،همراهی و همگامی مقامات قضایی در آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد و همچنین اعطاء تسهیلات حقوقی و رفاهیات لازم به زندانیان واجدالشرایط درادامه تصریح کرد: امروز به یمن اعیاد قربان و غدیرتعداد ۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با بدهی بالغ بر ۲ میلیارد تومان از زندان آزاد می شوند که خوشبختانه با مداخله کمیته های صلح و سازش مستقر در زندان ها و ستاد دیه بیش از ۵۰ درصد آن از شکات رضایت اخذ و مابقی با اعطاء تسهیلات و نیز منابع استانی ستاد دیه و کمکهای ستاد مرکزی دیه کشور تأمین و پرداخت شده است.
جمیاری در ادامه افزود: با احتساب ۶۲ نفر آزاد شده از ابتدای سالجاری تا به امروز تعداد زندانیان آزاد شده استان در سال ۹۸ به ۱۱۲ نفر رسیده است .

حجة السلام والمسلمین مزارعی رئیس کل دادگستری استان نیز در این آئین آزاد سازی ضمن تشکر از مدیر کل زندانها خطاب به زندانیان گفت: مدیر کل و مجموعه زندانها با دلسوزی و صداقت پیگیر مشکلات و خواسته های شما هستند و برگزاری آئین های مستمر آزادسازی و همچنین تلاش در جهت اعطاء تسهلات حقوقی به شما از مصدایق این دلسوزی و پیگیری است.
وی با بیان احادیث و روایاتی از عید بزرگ قربان و عید غدیر و ذکر مطالبی در خصوص این ایام خطاب به زندانیان گفت: ما ضمن اینکه از زندانی شدن شما قلباً ناراحت هستیم لیکن در اعطاء تأسیسات حقوقی به شما اهتمام ویژه داریم لذا با خود و خدای خود عهد ببندید که حالا که زندان به عنوان یک ابتلاء و امتحان برایتان رقم خورده است دیگر به این محیط بازنگشته و فردی سودمند و مؤثر برای جامعه مبدل شوید.
رئیس شورای قضایی استان خطاب به استاندار استان گفت: در زندان ها با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و تربیتی و با محوریت آموزش قرآن و احکام اسلامی خدمات وبی انجام گرفته که در این مسیر حال برگزاری است این مسیر زندانیان زیادی متحول شده و و ابراز ندامت و پشیمانی از زندان آزاد شده اند.

دکتر حسین کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز در این جشن و آئین با توصیه به زندانیان از آنان خواست تا در راه اصلاح و بازسازی شخصیت خویش تلاش نموده و در مسیر حق قدم بردارند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: واقعیت این است هرکسی که هر نوع جرم و بزهی انجام داده است به انسانیت خود بازگردد و تصمیم بگیرد که دیگر دچار خطا و گناه نشود.
این مقام ارشد اجرایی استان بیان داشت : زندان را بهترین فرصت برای توبه، انابه و بازگشت بدانید و با تفکر و تعقل معقول و منطقی راه صحیح و صراط مستقیم را انتخاب کنید .
استاندار استان کهگیلویه وبویراحمد در پایان با تقدیر و تشکر از مدیریت و مجموعه زندانها در برگزاری چنین برنامه ها و توجه جدی به امنیت ، اصلاح و تربیت و همچنین رفاهیات زندانیان گفت: خدمات و رفاهیات خوب و مطلوبی به زندانیان ارائه می شود که جا دارد مددجویان نیز در این راه برای بازگشت سعادتمندانه اهتمام افزونتری داشته باشند.
شایان ذکر آنکه در این برنامه سرود و مولودی خوانی، اهنگهای محلی ، نمایش و شعبده بازی و همچنین اجرای حرکات نمایش پهلوانی و زورخانه ای توسط زندانیان و دیگر برنامه های فرهنگی اجراء و در پایان تعداد ۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد برگ آزادی خود را دریافت و از زندان آزاد شدند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*