برگزاری مراسم شهادت امام محمدباقر (ع) در زندان مرکزی یاسوج


مراسم عزاداری و سخنرانی به مناسبت شهادت امام محمدباقر(ع) در زندان مرکزی یاسوج برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد به مناسبت شهادت پنجمین اخترتابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمد باقر (ع) آئین عزاداری و سوگواری همراه با سخنرانی، روضه خوانی و سینه زنی در سالن اجتماعات زندان یاسوج برگزار شد.
شجاعیان رئیس زندان یاسوج در حاشیه این این مراسم معنوی ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (ع) گفت: فعالیت های مذهبی در بین زندانیان در بازسازی روحی و بازاجتماعی شدن آنان و افزایش تقیدات دینی بسیار مهم است که شاهد تحولات روحی و رفتاری در بین آنان هستیم.
حجت الاسلام سید احمد جمالی روحانی مستقرنیز ضمن عرض تسلیت شهادت این امام همام اظهار کرد: در دوران امام محمد باقر(ع)، گام مهم و به سزايى در راستاى تبيين آراء شيعه برداشته شد.
وی با بر شمردن فضائل و مناقب حضرت امام محمد باقر علیه السلام خطاب به مددجویان گفت: توسل به ائمه معصومین علیهم السلام بهترین راه برای بازگشت به خدای متعال و شناخت خویش می باشد.
در ادامه این مراسم مداحان اهل بیت (ع) به مرثیه سرائی و نوحه خوانی پرداخته و مددجویان نیز با سینه زنی و سوگواری در رثای ششمین اختر تابناک امامت در فضایی معنوی این وز را ارج نهادند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*