برگزاری کارگاه آموزشی فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت زندان های کهگیلویه وبویراحمد


درکارگاه آموزشی یک روزه ویژه فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت زندان های کهگیلویه وبویراحمد با حضورمدیر کل زندانها و دادستان نظامی استان بر لزوم هوشیاری و ارتقاء امنیت تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد درکارگاه آموزشی ضمن خدمت فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت زندان های استان که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد، اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و شیخعلی دادستان نظامی استان با برشمردن شرح وظایفی از یگان حفاظت بر لزوم هوشیاری، ارتقاء امنیت ، عمل به وظایف، آشنایی به قوانین و مقررات، تعامل و همکاری و رعایت حقوق شهروندی و … تأکید کردند.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این نشست با اشاره به وظیفه مهم و حیاتی کارکنان یگان حفاظت گفت: وظیفه ذاتی و تعریف شده برای مأمورین یگان، ارتقاء امنیت و حفاظت فیزیکی زندانها است که امیدوارم با هوشیاری و تفکر خلاقانه این وظیفه ذاتی که در سایه آن برنامه های تربیتی نیز متصور خواهد بود را اجرایی نمائید.

وی با برشمردن تاریخچه ای از زندان و امر زندانبانی و فلسفه تشکیل و ایجاد یگان حفاظت سازمان زندان ها افزود: از آنجائیکه امنیت مهمترین فلسفه وجودی برای زندانهاست و درسایه آن نیز جامعه به آرامش خواهد رسید کارکنان یگان حفاظت سازمان زندانها با بیشترین تعداد، مهمترین یگان سازمانی در کشور محسوب شده که وظایف مهمی از جمله اعزام وبدرقه، نگهداری از زندانیان، مبارزه قاطع با هرگونه ناامنی و جلوگیری از ورود مواد مخدر و اشیاء ممنوعه، انجام اقدامات پیشگیرانه ، انجام طرح های امنیتی و … به عهده این واحد حیاتی در زندان ها محسوب می شود.
این مقام ارشد زندان های استان افزود: کارکنان یگان حفاظت با بیشترین نیروی انسانی در زندان ها می بایست به عنوان یک درمانگر، مددکار و مشاور برای سربازان وظیفه و زندانیان در بند باشند که مسلماً با رفتار مناسب و منطقی فضای حاکم بر زندان ها نیز به آرامش خواهد رسید.
جمیاری با ذکر مواردی از شکستهای حفاظتی و بیان معضلات و مشکلات فرا روی زندان ها، هوشیاری و کار هوشمندانه در راستای صیانت از امنیت و اجرا ی برنامه ها و سیاستهای ابلاغی سازمان را بسیار مهم ارزیابی نمود و تصریح کرد : کارکنان یگان که حفاظت فیزیکی و امنیت زندانها را به عهده دارند بایستی با هوشیاری و هوشمندی لازم ابهت کار زندانبانی را با تمرکز بر جامعه هدف نمایان ساخته و آرامش و آسایش را در زندانها با دقت اجراء نمایند.
این مقام مسؤل با بیان اینکه کار زندانبانی می بایست هوشمندانه و با اقتدار همراه با احترام باشد، خاطر نشان کرد: معنای اقتدار، افراط و تفریط نیست لذا بنا به شرح وظایف زندانبانی که همراه با رافت و حفظ کرامت انسانی است می بایست ضمن حفظ اقتدار و نظم در زندان در رعایت و حفظ حقوق شهروندی زندانیان همراه با برخوردهای ملاطفت آمیز اهتمام ویژه ای داشته باشید.

شیخعلی دادستان نظامی استان نیزدر این کار گاه آموزشی با بیان اینکه کارکنان یگان حفاظت در ارتکاب جرائم تابع قوانین و مقررات دادسرای نظامی هستند، با بیان مواردی از وظایف کارکنان یگان حفاظت و شرحی ازجرائم و تخلفات نیروهای مسلح ومجازاتهای آن خواستار دقت در انجام امور محوله و رعایت آئین نامه ها و مقررات اجرایی نظام زندانبانی شد.


علی احمدی مدیرعامل ستاد دیه و کارشناس مسائل حقوقی و سروان علی دستمرد سرپرست یگان حفاظت زندان های استان از دیگر سخنرانان این کارگاه آموزشی بودند که در باب اهمیت یگان حفاظت و تهدیدات و آسیب های موجود به بیان نکته نظرات خود پرداختند.
در پایان کارکنان یگان در فضایی صمیمی سؤالات، درخواستها و مطالبات خود را با مدیرکل زندانها مطرح که ایشان نیز پاسخگوی درخواستهای آنان شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*