تعامل و همکاری بیشتر برنامه های فرهنگی ، آموزشی و پژوهشی زندانهای های کهگیلویه وبویراحمد و جهاد دانشگاهی


نشست مشترک سرپرست جهاد دانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد با مدیرکل زندانهای استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی زندان های استان ،اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: چون زندان یک محیط اجتماعی است و همه اعضای جامعه در تولید زندانی نقش داشته اند بنابراین همه باید به زندانی کمک کنند تا مسیر بازگشت را پیدا کند.
وی با بیان اینکه جامعه مولد زندانی است ، افزود: بعضاً کم کاری مسئولان، مشکلات اقتصادی، بیکاری و یا قانع نبودن و حرص و ولع خودِ زندانیان باعث تولید چرخه جرم می شود که لازم است تا هم زندانیان و هم مسئولان مرتبط و حتی خانواده ها و عموم مردم در اصلاح پذیری و بازگشت این افراد به جامعه مشارکت کنند.
مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: جهت پیشبرد امور زندانبانی و وظایف محوله و به جهت رعایت حقوق شهروندی زندانیان،با دستگاههای مختلف از جمله فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی، نهصضت سواد آموزی، آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی تفاهم نامه منعقد و امضاء کرده ایم.
جمیاری با بیان اینکه صرفنظر از نوع جرم و میزان مجازات، زندانی یک شهروند است و باید حقوق شهروندی اش رعایت شود، خاطرنشان کرد: زندانی بواسطه ارتکاب جرم تنها آزادی اش سلب شده اما باید سایر حقوقش از جمله خوراک، پوشاک، مسکن داخل زندان، آموزش، ورزش و امور فرهنگی، اشتغال، خدمات بهداشتی و روانشناسی محترم شمرده شود که این مهم برگرفته از رأفت اسلامی نظام است.
وی تصریح کرد: بر این اساس با دستگاه‌ های مختلف ارتباط داریم تا اینکه بتوانیم با استفاده از ظرفیت آنها حقوق شهروندی زندانیان را پرداخت کنیم.
مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: یکی از دستگاههای که در گذشته ارتباط داشته ایم جهاددانشگاهی بوده است که برنامه هایی از جمله فعالیتهای پژوهشی، مسابقات قرآنی خارج از زندان، المپیاد ورزشی و کار روانشناسی با مشارکت آنها اجراء شده است.
جمیاری بیان کرد: می توانیم امسال نیز در زمینه آموزش کارکنان و خانواده ها، سربازان وظیفه و زندانیان و خانواده هایشان برنامه هایی از قبیل پژوهش، ارائه خدمات بهداشت و درمان، فرهنگی و ورزشی با جهاددانشگاهی همکاری داشته باشیم.
وی تاکید کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مسابقات قرآن و اذان ویژه کارکنان و خانواده ها، سربازان وظیفه و زندانیان و جشنواره آواها و نواهای محلی را برگزار خواهیم کرد.
سید محمد قائم کاظمی بیدک، سرپرست جهاددانشگاهی واحد کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: جهاد دانشگاهی نهادی عمومی غیر دولتی است که ۸۰ درصد از منابع مالی اش را خودش تامین می کند و ۲۰ درصد مابقی دولتی است.
وی تصریح کرد: در زمینه ارائه خدمات آموزشی این واحد دانشگاهی آمادگی خود را در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی با اداره کل زندانهای استان اعلام میدارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*