توجه به زندانیان و خانواده های نیازمند در(( طرح همیاران مهر)) بانک قرض الحسنه مهر استان کهگیلویه وبویراحمد

در دیدار مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد و مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر استان بر لزوم کمک به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی؛در نشست مدیرکل زندان های استان با الماس مجیدی مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران شعبه کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم توسعه و گسترش طرح همیاران مهر جهت کمک به نیازمندان واجدالشرایط تأکید شد.
در این نشست اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان، زندانیان و خانواده های آنان را از جمله افراد در معرض آسیب دانست و اظهار داشت : بر اساس نشستهای قبلی و پیگیری مسؤلین بانک قرض الحسنه مهر برای کاهش آسیب های اجتماعی و کمک به زندانیان و خانواده های نیازمند آنان تعامل و همکاری خوبی صورت پذیرفته که قابل تقدیر است.
وی آسیبهای درون خانواده های زندانیان را ناشی از فقر فرهنگی و اقتصادی و عدم توجه از سوی نهادهای حمایتی ، فرهنگی و اجتماعی دانست و افزود: خانواده های زندانیان در غیاب سرپرست خود بواسطه فقر و تنگدستی تحت فشار بوده و زندگی را به سختی می گذرانند و هرگونه غفلت و بی توجهی نسبت به آنان پیامدهای منفی و ناهنجاری های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت، بنابراین رسیدگی به وضعیت معیشتی خانواده زندانیان و تلاش در جهت آزادی محکومین بدهکار باید بعنوان یکی از اولویت های متولیان امر باشد.
مدیرکل زندان ها در ادامه با قدردانی از همکاری مسئولین بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: طرح همیاران مهر برای اعطای تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان معرفی شده و همچنین کمک به خانواده های نیازمند با دریافت تسهیلات قرض الحسنه می تواند راهکاری در جهت کاهش آسیبها و مرتفع نمودن بخشی از آلام و دردهای اینگونه از اقشار آسیب پذیر جامعه باشد.
الماس مجیدی مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در این نشست اظهار داشت: این مؤسسه در راستای توسعه و گسترش فرهنگ قرض‌الحسنه، همسو با نیات خیرخواهانه و نوع‌دوستانه به منظور حمایت از نیازمندان تحت عنوان طرح «همیاران مهر» اهتمام داشته که در این راستا به زندانیان و خانواده های آنان توجه ویژه ای دارد.
در ادامه این نشست مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در طرح همیاران مهر کارکنان بانک و یا حتی افراد خیر از محل کمک های خود به دنبال کمک به نیازمندان هستند و بخشی از این کمک ها برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به زندانیان بدهکارو خانواده های نیازمند آنان تخصیص داده شده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*