جشن غدیر همراه با محفل انس با قرآن و تجلیل از سادات زندانی


جشن عید سعید غدیر همراه با برنامه های متنوع فرهنگی با حضور مدیر کل زندانها، مدیر کل اوقاف و امور خیریه و شرکت جمع کثیری از زندانیان در سالن ورزشی زندان یاسوج برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندان های استان با برنامه ریزی انجام شده، جشن عید سعید غدیر همراه با برنامه های فرهنگی و محفل انس با قرآن، اجراء برنامه ورزش پهلوانی و زورخانه ای و تجلیل از سادات زندانی با حضور مدیران کل زندانها و اوقاف و امور خیریه در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان در این آئین با بیان اینکه از اولویتهای مهم سازمان زندان ها پر کردن اوقات فراغت زندانیان است گفت: زندان های استان با برنامه ریزی های مدون در امر تقویت باورهای دینی و ارتقاء آموزه های اخلاقی، بازسازی شخصیت زندانیان همراه با برنامه های تربیتی و در نهایت بازاجتماعی شدن آنان اهتمام جدی دارد به گونه ای که زندانی وقتی از زندان آزاد می گردد جامعه و اجتماع به راحتی پذیرای اومی باشد.
این مقام مسؤل تصریح کرد: زندانی هرجرمی که مرتکب شده، مجازات آن را با سلب آزادی اش گذرانده و به نوعی پاک شده است، بنابراین جامعه بدون هیچگونه ذهنیتی بایستی بعنوان شهروند عادی پذیرای او باشد.
مدیرکل زندانهای استان در ادامه با ذکر داستانهایی از غدیر و الگو پذیری ازحضرت امیرالمؤمنین (ع) که توسل به آنان باعث نجات و تنها راه سعادت است خاطر نشان کرد: ائمه معصومین علیهم السلام چراغ راه هدایت و نظاره گر اعمال ما هستند، لذا توصیه می شود تا با رفتار و کردار خودمان رضایت و پذیرش و شفاعت آنان را جلب بکنیم .

حجت الاسلام جنتی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این آئین با قدردانی از مدیریت و مجموعه زندان های استان به خاطر دیدگاه فرهنگی و توجه به برنامه های تربیتی برای زندانیان گفت: چنین برنامه هایی در راستای شناخت و معرفت مددجویان مطلوب و مورد پسند می باشد.
وی به وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره نموده و تصریح کرد: امور مربوط به خیریه اوقاف در جهت تقویت برنامه های جامعه اسلامی مد نظر قرار گرفته که انشاالله قرار است در این راستا جهت آزادسازی زندانیان جرائم غیرزندان های استان با حمایت اداره کل اوقاف برنامه ریزی شود.
این مقام روحانی در ادامه خطاب به زندانیان افزود: زندان را مأمنی برای بازگشت به خدا و استغفار از گناهان بدانید و امید به رحمت خدای متعال داشته باشید.
شایان ذکر آنکه در این برنامه علاوه بر مولودی خوانی ، محفل انس با قرآن با حضور قراء برجسته استان با شور معنوی خاصی برگزار شد؛ ضمن اینکه ورزشکاران ورزش پهلوانی و زورخانه ای به اجرای حرکات این ورزشی سنتی اسلامی پرداختند.
در پایان از ۲۳ نفر از سادات زندانی به یمن عید سعید غدیر خم تکریم و تجلیل بعمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*