در دهه کرامت و سالروز ولادت با سعادت امام رضا(ع) انجام گرفت: آزادی ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد

همزمان با دهه پر خیر و برکت کرامت و با حضور خادمین امام رضا(ع) تعداد ۱۴ زندانی جرائم غیرعمد زندان های کهگیلویه و بویراحمد از زندان آزاد شدند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد جشن میلاد خجسته حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام با حضور خدام رضوی ، مدیر کل زندان ها، دادیار ناظر، مسؤلین ستادی ، کارکنان ، سربازان وظیفه و تعداد کثیری از زندانیان با پرچم گردانی گنبد مطهر امام رئوف (ع) همراه با آزادسازی ۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در زندان یاسوج برگزار شد.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد در این آئین با تبریک دهه با برکت کرامت و میلاد خجسته حضرت علی بن موسی الرضا (ع) و خیر مقدم به حضور خادمین کوی دوست و کاروانیان زیر سایه خورشید اظهار داشت: به برکت نظام الهی و اسلامی و برنامه ریزی سیستم نوین زندانبانی در کلیه مناسبت ها و اعیاد در مراکز بازپروری استان برنامه های متنوع و متعدد ملی و مذهبی برگزار می شود و زندانیان بدون هیچ گونه محدودیتی و در کنار مسئولین در این برنامه ها شرکت داده می شوند که این حضور مداوم و مستمر علاوه بر پر نمودن اوقات فراغت آنان باعث بازاجتماعی شدن و تسهیل شرایط پذیرش توسط خانواده ها و عموم مردم می شود.
مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان تصریح کرد: به نیت چهارده معصوم علیهم السلام و به یمن میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج (ع) امروز تعداد ۱۴ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان از زندان آزاد و به کانون خانواده خود بازخواهند گشت.
وی گفت: در سال جاری تا کنون ۶۴ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با احتساب این ۱۴ نفر از زندان آزاد شده اند و البته با وجود آزادی های مستمر در برنامه های مختلف متأسفانه هنوز بالغ بر ۵۰۰ نفر زندانی جرائم مالی و محکومین غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می کنند که امیدواریم با کمک خیرین و نیکو کاران و توجه ویژه آستان قدس برای کمک به اینگونه زندانیان که بدهکار غیر بزهکارند، اهتمام ویژه ای بعمل آید.
این مقام ارشد زندانها در پایان با بیان اینکه زندانیانی که از زندان آزاد می شوند را بایستی جامعه با آغوش باز پذیرا باشد تصریح کرد: وظیفه رسانه ها به خصوص صدا وسیما این است که با پخش اینگونه برنامه ها برای عموم هم در ترویج برنامه های تربیتی و فرهنگی زندان سهیم باشد و هم نشان دهد که زندانیانی که از زندان آزاد می شوند با ابراز ندامت و پشیمانی از بزه و معصیت خود پاک شده و نیازمند به پذیرش و دستگیری اند.
در این جشن پر شور و سرور خدام رضوی به مولودی خوانی و همنوایی پرداخته و حضار در فضایی معنوی پرچم متبرک بارگاه منور حضرت ثامن‌الحجج(ع) را لمس نموده و شفای روحی و جسمی خود و مسلمانان را با شفاعت امام رئوف از خدای بزرگ طلب نمودند.
لازم به ذکر آنکه علاوه بر آزادی ۱۴ زندانی برنامه های همچون سرود و مولودی خوانی ، آواز و آهنگهای محلی، نمایش طنز و دکلمه و… در این جشن با شکوه برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*