دیدار مدیرکل زندان ها، دادستان نظامی و فرمانده تیپ ۴۸ سپاه فتح با زندانیان بند نظام زندان مرکزی یاسوج

مدیرکل زندان ها، دادستان نظامی و فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در زندان مرکزی یاسوج با زندانیان بند نظام دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، بمنظور اطلاع از کم و کیف فعالیتهای فرهنگی و تربیتی و نیز چگونگی ارائه خدمات به زندانیان بند نظام و همچنین رسیدگی به خواسته ها و انتظارات آنان، اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان بهمراه شیخعلی دادستان نظامی و سرهنگ حکمتیان فرمانده تیپ ۴۸ سپاه فتح استان با حضور در زندان مرکزی یاسوج با زندانیان به بحث و گفتگو پرداختند.
در ابتدای این دیدار مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان نگاه مسئولین سازمان زندان ها به زندانیان را نگاهی درمانگر یاد کرد و افزود: در کنار مراقبت و نگهداری از زندانیان مهمترین رسالت و مأموریت سازمان زندان ها تقویت باورهای دینی و مذهبی و ایجاد بستر اصلاحی و تربیتی است به این معنی که فضا و بستر برای بازپروری و بازسازی شخصیت زندانیان فراهم است و زندانیان می توانند بدون هیچگونه محدودیتی در کلیه فعالیت های فرهنگی، آموزشی و ورزشی شرکت کنند.
ایشان نظام زندانبانی در کشور عزیزمان را همراه با رأفت اسلامی و کرامت انسانی دانست و اظهار داشت: اگر چه برای همه زندانیان برنامه ها متعدد و متنوع است ولیکن برای زندانیان بند نظام توجه و عنایت عمکاران ویژه تر است، چونکه بسیاری از زندانیان نظامی بعد از پایان حبس و آزادی مجدداً وارد چرخه خدمتی در ارگان های مربوطه شده و بایستی شأنیت و جایگاه آنان مراعات شود.
شیخعلی دادستان دادسرای نظامی اسان نیز در این دیدار با ارزیابی مثبت ازاقدامات مدیریت و کارکنان زندانهای استان در نظم بخشی به امور و فعالیتهای جاری ، بر ضرورت اعمال سیاست کاهش و کنترل هدفمند جمعیت کیفری با هدف ارتقاء توان اصلاحی و تربیتی زندان و استفاده بجا و مناسب از مجازات زندان تأکید نمود و از تلاشهای مجموعه زندانهای استان در فراهم ساختن محیطی مناسب برای محکومین دادسرای نظامی تقدیر نمود.
وی از فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان خواست تا اندرزگاه نظامیان زندانی را به عنوان بخشی از پادگان های نظامی تلقی کرده و ضمن سرکشی های مداوم در تأمین مایحتاج و تجهیزات مورد نیاز و همچنین پیگیری مشکلات قضایی آنان تلاش نمایند.
سرهنگ حسن حکمتیان فرمانده تیپ ۴۸ فتح استان نیز در بازدید از زندان و دیدار به زندانیان دادسرای نظامی با قدردانی از تلاشهای مجموعه زندانها جهت اقدامات تأمینی و تربیتی برای محبوسین در بند به خصوص زندانیان نظامی با ذکر خاطراتی از اسیران در زندان های دشمن خطاب به زندانیان، توسل به ائمه معصومین علیهم السلام را از راههای برون رفت از مشکلات توصیف نمود افزود: در خلوتگه زندان با ندامت و پشیمانی از بزه خود ضمن استفاده و بهره مندی از امکانات و فضای زندان به امامان معصوم توسل بجوئید و در کلاسهای تربیتی برای بازگشت سعادتمندانه به جامعه و خانواده تلاش نمائید.
در این بازدید در فضایی صمیمی ودیداری چهره به چهره با زندانیان، ضمن استماع سخنان آنان مشکلات مطروحه را جهت پیگیری یادداشت و نسبت به مرتفع نمودن موارد مطروحه قول مساعد دادند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*