مداومت در قرائت زیارت عاشورا، عشق و محبت و شفاعت امام حسین(ع) را بهمراه دارد

با آغاز ماه محرم ، ماه حزن واندوه ، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه شور حسینی ، زندان های کهگیلویه وبویراحمد همگام وهمراه با سایر عزاداران سیدالشهداء خیمه عزا بر پا داشتند.
به گزارش روابط عمومي اداره كل زندانهاي استان كهگيلويه و بويراحمد همزمان با فرارسيدن ماه محرم و عزاداري سرور و سالار شهيدان عالم در زندانهای استان با حضور كاركنان و مددجويان بر نامه های عزاداری و سینه زنی حضرت امام حسین (ع) ویاران باوفایش با شکوه خاصی برگزار می گردد.
در خیمه حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) زندان مرکزی یاسوج که با حضور مدیر کل زندانهای استان، کارکنان، سربازان وظیفه و شرکت جمع کثیری از زندانیان در سالن ورزشی این مرکز برگزار شد پس از قرائت زیارت پرفیض عاشورا و مداحی مداحان اهل بیت علیهم السلام مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران باوفایش، اینگونه تجمعات را در راستای توسعه و ترویج فعالیتهای فرهنگی و تربیتی با هدف باز اجتماعی شدن زندانیان برشمرد و گفت: شرکت در چنین محافلی ضمن آشنایی با اهل بیت علیهم السلام غبار گناه و معصیت را از دل پاک کرده و ما را در مسیر زلال آنان قرار می دهد.
وی با ذکر توصیه به طهارت و وضو داشتن قبل از چنین مراسماتی و با بیان سخنانی در خصوص ثواب زیارت عاشورا و توسل به حضرت امام حسین علیه السلام خاطر نشان کرد: یکی از راههای توسل و بیان عشق و علاقه مندی به امام حسین(ع) خواندن زیارت عاشوراست که با قرائت این زیارت پر محتوا ضمن ابراز علاقه به سالار شهیدان برکات و مبرات زیادی به دنبال خواهد داشت.
جمیاری افزود: اگر می خواهیم عشق، وفا، مودت و دوستی خود را به امام حسین (ع) و یاران باوفایش ابراز نمائیم مداومت به خواندن زیارت عاشورا داشته باشیم.
این مقام مسؤل ابراز داشت: چون جنس زیارت عاشورا با دیگر ادعیه و زیارات متفاوت است و مستقیماً از سوی پروردگار و توسط جبرئیل امین بر پیامبر (ص) وارد شده و سپس اهل بیت علیهم السلام آن را به همدیگر منتقل و نهایتاً بواسطه امام باقر(ع) به مردم معرفی شده، حکم حدیث قدسی را داشته، فلذا قرائت و خواندن آن اثرات معنوی، خیرات و برکات زیادی در زندگی دنیوی و اخروی خواهد داشت.
مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد در ادامه ضمن تقدیر از برگزار گنندگان این مجالس خواستار همکاری بیشتر زندانیان در برگزاری این گونه برنامه ها شد.
پس از مداحی و سینه زنی زندانیان صبحانه را در فضایی صمیمی همراه با مدیر کل زندانها و کارکنان صرف نمودند. این برنامه هر روز صبح با حضور کارکنان و زندانیان بمدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*