مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد خبر داد: آزادی ۵۰ زندانی جرائم غیر عمد در فاصله زمانی «عید قربان تا غدیر»


در آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی اداره کل زندانها اسماعیل جمیاری خاطرنشان کرد: با کمک خیرین استانی و کشوری و همچنین تامین اعتبار لازم، در فاصله زمانی عید قربان تا عید غدیر ۵۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد در استان کهگیلویه و بویراحمد آزاد و به آغوش جامعه باز می‌گردند.
به گزارش روابط عمومی و واحد اطلاع رسانی زندانها؛ اسماعیل جمیاری در آئین تجلیل از خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک روز خبرنگار، گفت: کار خبرنگاری مقدس است چون که با قلم سر و کار دارد و خداوند به قلم قسم خورده است.
مدیرکل اداره زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن توصیه به خودداری از پرداختن به از برخی حاشیه ها، اظهار داشت: خبرنگار خوب واقعیت‌های اجتماعی را به سمع و نظر مردم می رساند و دغدغه انقلاب، امام و آرمان های شهدا را نیز دارد، البته بایستی در همه حال خدا را ناظر و حاظر بر کار خود ببیند و ضمن رعایت انصاف از حاشیه و قرار گرفتن در دسته ها و جریانات خاص پرهیز کند.
وی در ادامه، یادآور شد: ماموریت سازمان زندانها، اقدامات تامینی و تربیتی بر اساس آیه ۳۲ سوره مائده تعریف شده، لذا در سه بخش تأمینی، تربیتی و حمایتی دامنه وظایف و فعالیتهای زیادی در رابطه با زندانیان و خانواده های آنان به عهده دارد.
جمیاری با بیان اینکه کارکنان زندانها علیرغم مشکلات فرارو با روحیه جهادی خود فعالیت می کنند، اظهار داشت: کارکنان این مجموعه علاوه بر مراقبت و نگهداری زندانیان، به دنبال ایجاد فضایی برای پر کردن اوقات فراغت زندانیان هستند تا مسیر بازپروری آنها را فراهم کنند.
مدیرکل اداره زندانها، اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه اداره کل زندان ها جهت احیای دوباره زندانیان فعالیت می کند، اضافه کرد: روزانه صدها برنامه و فعالیت‌های ارزشمندی در سطح زندان ها در راستای اقدامات تربیتی زندانیان صورت می گیرد.
وی از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در زندان های استان خبر داد و گفت: طبق تفاهم‌نامه با دانشگاه ها، سازمان جهاد کشاورزی، فنی و حرفه ای و نهضت سواد آموزی زندانیان به تحصیل مشغول می‌شوند که این تحصیلات از نهضت سواد آموزی تا تحصیلات عالی و فراگیری مهارت ها و حرف مختلف ادامه دارد.
جمیاری خاطرنشان کرد: با کمک خیرین استانی و کشوری و همچنین تامین اعتبار لازم، در فاصله زمانی عید قربان تا عید غدیر ۵۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد در استان کهگیلویه و بویراحمد آزاد و به آغوش جامعه باز می‌گردند.
مدیرکل اداره زندانها، اقدامات تامینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این تعداد ۴۸ نفر مرد و دو نفر خانم هستند که کل بدهی آنها یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون برآورد شده است و خوشبختانه با مداخله کمیته صلح و سازش قریب به یک میلیارد از این مبلغ تخفیف گرفته شده است.
وی بخشی از مشکلات را در حوزه خانواده های زندانیان دانست و یادآور شد: اداره کل زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی بر اساس رافت اسلامی به زندانیان توجه دارد، ولی متاسفانه خانواده زندانیان بعنوان حلقه مفقوده ی هستند که مغفول مانده و می طلبد تا دولت ردیف بودجه ای حمایتی برای اینگونه خانواده ها در نظر بگیرد.

جمیاری با بیان اینکه کمیته امداد امام(ره) همیشه یار و یاور اداره کل زندانها در حمایت از خانواده‌های زندانیان بوده، خواستار همکاری دیگر نهادها و سازمان ها برای حمایت از خانواده های زندانیان شد.
عضو شورای قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه با توجه به سیاستهای ابلاغی قوه قضائیه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری در زندان ها و پرداختن به این اولویت مهم اظهار داشت: الحمدلله استان کهگیلویه وبویراحمد در سال گذشته مقام دوم را در مبحث کاهش جمعیت کیفری کسب نموده و با آزادی ۳۱۹ نفراز زندانیان جرائم غیر عمد،۱۳۱۰ نفر مشمول عفو مقام معظم رهبری(مدظله العالی)شده و ۵۹۰۱ نفر به مرخصی اعزام و ۱۷۷۴ نفر نیز با اعطای مرخصی پایان حبس از زندان آزاد شده اند. و همچنین با مداخله و اخذ رضایت ۷ نفر از زندانیان محکوم به قصاص توانسته است با تعامل مطلوب با مراجع قضایی ، استفاده از ظرفیت مددکاران و پیگیری شورای های حل اختلاف مستقر در زندان ها به این موضوع مهم و مورد تأکید قوه قضائیه وسازمان عمل کند.
وی در پایان با توصیه به خبرنگاران و اصحاب مطبوعات خواست تا در راه کمک و یاری به زندانیان و محکومین مالی غیر عمد به طور اصولی و منطقی اطلاع رسانی نموده و بیان داشت : حدود ۵۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در زندان های استان کهگیلویه و بویر احمد چشم انتظار حمایت افراد خیر و نیکوکارند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*