مدیرکل زندان های استان با مسئولین قضایی گچساران دیدار و گفتگو کرد

اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از شهرستان گچساران با غریب پور رئیس دادگستری و بازیار دادستان این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی زندان های کهگیلویه و بویراحمد؛ اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان با قدردانی از مسئولین قضایی استان و شهرستان، تراکم جمعیت کیفری در زندان ها را مانع جدی در اصلاح و تربیت زندانیان دانست و اظهار داشت: فضای اسکان، امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی و همچنین اعتبارات ما در زندان های استان محدود و ناکافی بوده و به همین خاطر مأموریت های سازمانی خصوصاً در بخش های اصلاحی و تربیتی با کندی انجام می گیرد که انتظار می رود تا در اعطای تسهیلات و تاسیسات حقوقی به زندانیان واجدالشرایط آمار موجودی کاهش یافته تا به همین تناسب و با ارائه و افزایش فعالیت های فرهنگی و تربیتی آسیب های زندان کمتر شود.
در ادامه غریب پور رئیس دادگستری گچساران هدف از ایجاد زندان و صدور مجازات حبس را اصلاح و تربیت مجرمین و بازسازی شخصیت آنان دانست و گفت: تعیین تکلیف زندانیان تحت قرار و استفاده از تاسیساتی همچون تعلیق، تخفیف و آزادی مشروط برای واجدین شرایط در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با این ظرفیت ها جمعیت زندانیان را ساماندهی و کنترل کرد.
در ادامه بازیار دادستان دادسرای عمومی و انقلاب گچساران استفاده از ظرفیت های قانونی و حتی بالاتر برای کمک به زندانیان را از جمله اولویت های کاری خود دانست و اظهار داشت: البته توجه به امنیت جامعه و برخورد با متعرضین به مردم را هم نباید نادیده گرفت و چنانچه زندانیان در زندان متنبه شده و رفتار و کردار آنان در جهت مثبت تغییر بکند، مشمول رافت اسلامی قرار گرفته و از امتیازات و تسهیلات موجود بهره مند خواهند شد.
ایشان اصلاح پذیری و اعلام رضایت مسئولین زندان از زندانی در طول دوران تحمل حبس را در اعطای رفاهیات اثرگذار دانست و گفت: با اعطای مرخصی های بلند مدت به محکومین مالی و اشتغال بکار و نیز مرخصی پایان حبس به زندانیان واجد شرایط جمعیت زندانیان شهرستان را کنترل و مدیریت کرده ایم.
در ادامه و با حضور مدیرکل زندان های استان و دادستان شهرستان در زندان گچساران شورای طبقه بندی تشکیل که در این جلسه با اعطای مرخصی، اشتغال بکار و مرخصی منجر به آزادی تعداد ۹۰ نفر از زندانیان موافقت شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*