مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد: ۱۲۲۵نفر از زندانیان در رشته آموزش فنی و حرفه ای و کشاورزی شرکت کردند


مدیرکل زندان های کهگیلویه و بویراحمد از توسعه و گسترش رشته های آموزشی فنی و حرفه ای و کشاورزی برای ۱۲۲۵ نفر از زندانیان استان در سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد اسماعیل جمیاری در گفتگو با واحد اطلاع رسانی اداره کل با بیان این مطلب گفت: با توجه به رایزنی‌ها و تلاش‌های انجام شده و انعقاد تفاهم نامه هایی با سازمان فنی و حرفه ای و مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی به ۱۲۲۵ نفر از زندانیان آموزشهای لازم ارائه گردید.
وی یکی از اولویتهای کاربردی سازمان زندانها را ایجاد حرفه آموزی و اشتغال هدفمند و پر نمودن اوقات فراغت زندانیان برشمرد و اظهار داشت: اصولاً یکی از عوامل ارتکاب بزه و جرم، بیکاری و عدم مشغله افراد بوده است و مادامیکه در زندان ها نتوانیم اوقات مددجو را با برنامه های متعدد و متنوع پر کنیم، زمینه بروز تخلف حاصل از بیکاری و نیز آسیب های دیگر متوجه زندانیان خواهد شد.
وی شرکت ۱۲۲۵ نفر از زندانیان واجد شرایط را در دوره های آموزشی در قالب بیش از ۳۰ عنوان رشته یاد کرد و اظهار داشت: این تعداد از زندانیان در بخش کشاورزشی ۵۴۹ نفر و در رشته های فنی و حرفه ای ۶۷۶ نفردر گرایش هایی از قبیل صنایع دستی و هنر، کشاورزی، دامداری، گیاهان دارویی و گلخانه ای، صنعت ساختمان و عمران و دوره های خدمات عمومی ازقبیل آرایشگری، پیرایش مردانه، دوخت و دوز و غیره شرکت کرده اند.
جمیاری در ادامه با قدردانی از مسئولین و مربیان مجموعه های جهاد کشاورزی، مرکز تحقیقات، منابع طبیعی و فنی و حرفه ای استان خاطرنشان کرد: مهارت آموزی و ارتقاء مهارت فراگیران در رشته های مورد نیاز با تشریک مساعی و همکاری این دستگاهها قابل تقدیر است، لذا تلاش در جهت ارائه رشته های نوین و مدرن آموزشی که بتواند پس از آزادی ممر درآمدی برای زندانی محسوب شود، بیشتر به چشم می خورد .
مدیر کل زندانها در پایان اظهار داشت: اساس و هدف ارائه آموزش به زندانیان ایجاد مهارت به منظور توانمندسازی زندانیان و درآمد پایدار برای آنان و خانواده هایشان می باشد که امیدورایم در سال جدید با برنامه ریزی بهتر و اصولی تر، مربیانی با دانش روز همراه با تجهیزات بیشتر به زندان ها اختصاص داده شود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*