مدیر کل زندان های کهگیلویه وبویراحمد: زندانبانی اسلامی بر پایه رفتار و تربیت دینی بنا شده است


مدیر کل زندانهای کهگیلویه بویراحمد عرفه را روزهای مهم برای مسلمانان و از جمله شیعیان دانست و گفت بنا بر روایات گرچه عید نامیده نشده اما همچون عید خوانده شده است.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه وبویراحمد همزمان با نهم ذی الحجه و روز عرفه با حضورمدیر کل،مسؤلین ستادی، کارکنان، سربازان وظیفه و جمع کثیری از زندانیان زیارت عاشورا در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج برگزار شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان ها قبل از برگزاری زیارت عاشورا خطاب به زندانیان با تأکید بر خودسازی و توکل به خدای متعال اظهار داشت: روز عرفه و نیایش و دعای پر راز و رمز عرفه امام حسین علیه السلام می تواند گشایشی به سمت خدا باشد، لذا قرائت این دعا جهت تقرب به خدای متعال و صیقل دادن روح و روان بسیار توصیه شده است.
مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در ادامه گفت: نظام زندانبانی اسلامی بر پایه رفتار و تربیت دینی بنا شده است لیکن پرداختن به مناسبتهای ملی و مذهبی و برگزاری چنین محافلی رسالت سازمان زندانها در خصوص تربیت افراد به خطا رفته را محقق خواهد کرد.
وی در ادامه توجه به مددجویان از سوی مسؤلین نظام خاصه سیاستهای جدید رئیس قوه قضائیه را برگرفته از رأفت اسلامی و حقوق شهروندی دانست و افزود: از آنجائیکه کاهش جمعیت کیفری ازاولویتهای نظام زندانبانی و قوه قضائیه می باشد سعی خواهد شد در مناسبتهای مختلف زندانیان از ظرفیتهای حقوقی به نحو مطلوب بهره ببرند که انشاء الله در روزهای آینده و دراعیاد غدیر و قربان موضوع مرخصی زندانیان ابلاغ خواهد شد.
شایان ذکر آنکه این مراسم نیایش در سالن ورزشی زندان مرکزی با مداحی یکی از مداحان شهر و با شور معنوی خاصی با شرکت حداکثری زندانیان برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*