موافقت با آزادی پایان حبس ۴۰ نفر از زندانیان در شورای طبقه بندی زندان مرکزی یاسوج


شورای طبقه بندی زندان مرکزی یاسوج با حضورمعاون دادستان مرکز استان، رئیس زندان و اعضاء، جهت بررسی درخواستهای مطروحه تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی زندان های کهگیلویه و بویراحمد به نقل از شجاعیان رئیس زندان مرکزی یاسوج، شورای طبقه بندی زندان به منظور بررسی ۱۱۴ پرونده با موضوعات مرخصی، پیشنهاد عفو، آزادی مشروط و اشتغال تشکیل جلسه داد.
وی گفت: در این جلسه با نظر مثبت و همکاری خوب و مطلوب معاون دادستان مرکز استان پس از بحث و تبادل و نظر و استناد به آئین نامه با مرخصی ۷۴ نفر و ۴۰ نفر مرخصی منجر به آزادی موافقت شد.
وی اظهار داشت: برای اولین بار است که در شورای طبقه بندی با این تعداد پایان حبس موافقت می شود که حضورآقای مولایی معاون دادستان در امور اجرای احکام کیفری و موافقت ایشان در مرخصی منجر به آزادی ۴۰ نفر از زندانیان بسیار مؤثر بوده است.
مولایی معاون دادستان مرکز استان نیز در این شورا ضمن تقدیر از تلاش مجموعه زندان مرکزی جهت اعطاء تأسیسات حقوقی به زندانیان واجدالشرایط گفت: در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان و سیاست کلی قوه قضائیه مبنی بر دستگیری زندانیان واجد شرایط و با هدف تحقق رأفت اسلامی با نظر موافق برای مرخصی ، عفو و پایان حبس با نظر همه اعضاء شورا این امر صورت گرفت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*