نشست تخصصی کارگروه حرفه آموزی زندانیان کهگیلویه و بویراحمد

نشست تخصصی کارگروه حرفه آموزی زندانیان با حضور مدیران کل زندانها و فنی و حرفه ای استان در سالن اجتماعات اداره کل زندانها برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان در جلسه ای که با حضور جمیاری مدیر کل زندانها و مهندس راد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای، معاونین و مسؤلین اشتغال هر دو دستگاه به میزبانی اداره کل زندانها برگزار شد ، بر ضرورت همکاری فی مابین در زمینه های حرفه آموزی زندانیان و بررسی چالشهای فی مابین تأکید شد.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کهگیلویه وبویراحمد در این جلسه با تبریک اعیاد شعبانیه و تقدیر از تلاشهای مسئولان آموزش فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه مهمترین رسالت سازمان زندانها اصلاح و تربیت زندانیان است، اظهار داشت: از اول انقلاب تا کنون نگاه مسئولین نظام خصوصاً امام (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به زندان ها نگاه تربیتی بوده و تاکید داشته اند که زندان ها به مدرسه، دانشگاه و کارگاه آموزشی تبدیل بشوند. بنابراین رسالت سازمانی ما در زندان ها علاوه بر نگهداری و مراقبت، پر نمودن اوقات فراغت زندانیان و ایجاد بستر اصلاحی و تربیتی است.
وی تصریح کرد: زندانها بعنوان یکی از ارکان امنیت جامعه در نگهداری زندانیان بعنوان اقشار آسیب پذیر جامعه نیازمند حمایت دستگاههای مختلف در زمینه های متفات بوده تا نسبت به بازسازی شخصیت این افراد و بازگشت آنان به جامعه اقدام گردد.
این مقام مسؤل افزود: سازمان فنی و حرفه متولی کلاسهای آموزشی در زمینه های مختلف میتواند حامی زندانها در مقوله آموزش باشد تا افراد زندانی در مسیر کسب مهارت و فراگیری حرفه های کاربردی آنان را جهت ایجاد اشتغال پس از آزادی آماده کنند و البته مرکز مراقبت پس از خروج این اداره کل با اعطای تسهیلات خوداشتغالی به زندانیان آزاد شده دارای حرفه از آنان حمایت کرده و از بروز آسیب های مجدد جلوگیری می کند.
اسماعیل جمیاری با تقدیر از همکاری مدیرکل، معاونین و مربیان فنی و حرفه ای خواستار برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت و کاربردی در سطح زندان های استان شد.
فرج اله راد مدیر کل فنی و حرفه ای استان نیز در این نشست ضمن تقدیر از پیگیری دلسوزانه مدیر کل زندانها در امر آموزش زندانیان گفت: سازمان زندانها و فنی وحرفه ای هر یک در جهت بهبود وضع موجود بر اساس وظیفه ، خود را مأمور به انجام همکاری در زمینه آموزش مشاغل و کلاسهای مختلف فنی و حرفه ای در راه توانمند سازی مددجویان می دانند.
وی افزود: آموزش این افراد آموزش خاص است که سعی می شود با امکانات بهتر و بیشتر با مربیان باتجربه برای برپایی کلاسهای فنی و حرفه ای همت گماشت تا اشتغالی پایدار و آموزشی مثمر ثمر برای آنان ایجاد شده ، تا انشاءالله در بیرون از زندان زمینه ای برای اشتغال آنان فراهم گردد.
در پایان به مربیان و فعالان در امر آموزش زندانیان لوح تقدیر اهداء شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*