همزمان با اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت امام حسین(ع) تعداد ۱۴ نفر زندانی از زندانهای کهگیلویه و بویراحمد آزاد شدند


همزمان با اعیاد شعبانیه و سوم شعبان المعظم سالروز خجسته میلاد حضرت امام حسین (ع) و روز پاسدار با حضور مسؤلین قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد تعداد ۱۴ نفر از زندانیان زندان های استان آزاد شدند.
به گزارش روابط عمومی وپایگاه اطلاع رسانی زندان های استان در این آئین که به نام جشن شعبانیه و با حضور دکتر هاشمی معاون قضایی رئیس کل دادگستری، حجه الاسلام والمسلمین محقق رئیس دادگاههای تجدیدنظر، سرهنگ تندپور فرمانده بسیج کارکنان سپاه استان و … و شرکت جمع کثیری از مددجویان در سالن ورزشی زندان مرکزی یاسوج برگزار شد، ضمن اجرای برنامه های متنوع همراه با جشن و سرور جمعاً تعداد ۱۴ نفر از زندانیان از طریق ستاد دیه و اعطای مرخصی پایان حبس آزاد و به کانون خانواده خود بازگشتند.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد دراین آئین با تبریک ایام شعبانیه و توصیه به بهره مندی از این ماه عظیم خداوندی گفت: امروز با برنامه ریزی انجام شده و در زاد روز ولادت با سعادت امام حسین (ع) آئین آزادسازی ۳ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد توسط ستاد دیه و نیز اعطای مرخصی پایان حبس به ۱۱ نفر اززندانیان واجد الشرایط به نیت چهارده معصوم علیهم السلا م شاهد آزادی ۱۴ زندانی در زندان یاسوج هستیم.. .
وی با ذکر اینکه به برکت نظام الهی و اسلامی و برنامه ریزی سیستم نوین زندانبانی، در کلیه مناسبت ها و اعیاد در مراکز بازپروری استان برنامه های متنوع و متعدد ملی و مذهبی برگزار می شود و زندانیان بدون هیچ گونه محدودیتی و در کنار مسئولین در این برنامه ها شرکت داده می شوند که این حضور مداوم و مستمر علاوه بر پر نمودن اوقات فراغت آنان باعث بازاجتماعی شدن و تسهیل شرایط پذیرش توسط خانواده ها و عموم مردم می شود.
این مقام ارشد زندانهای استان با بیان فضیلتهای ماه شعبان و استفاده از این ماه ارزشمند گفت: این ماه بنا به نص صریح روایات وارده منسوب به پیامبر عظیم الشان بوده، ضمن اینکه تولد سه امام معصوم و حضرت ابالفضل العباس علیهم السلام در آن واقع شده و به همین خاطر اهمیت و فضیلت آن بسیار بالا بوده و بعبارتی این ماه، ماه نماز و روزه و عبادت و ماه توسل و تمسک و پالایش روح و روان برای ورود به ماه رمضان است.

حجةالاسلام والمسلمین محقق رئیس دادگاههای تجدید نظر استان نیز در این آئین با ابراز خرسندی و تقدیر از اجراء چنین برنامه هایی در زندانها اظهار کرد: جهل و عقل در آدمی می تواند هم باعث رذالت و هم باعث سعادت شود، لذا از رسول باطنی که همان عقل است با اندیشه مثبت و توسل به ائمه معصومین علیهم السلام بهره ببرید تا سعادتمند گردید.
وی استفاده از فضای زندان و برنامه های تربیتی را به زندانتیان توصیه کرد و اظهار امیدواری کرد تا با عبرت از گذشته مسیر زندگی زندانیان تغییر پیدا بکند.
شایان ذکر آنکه در این جشن پر شور و سرور علاوه بر آزادی ۱۴ زندانی برنامه های همچون سرود و مولودی خوانی ، آواز و آهنگهای محلی و… برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*